Serwisowa rzadkość – Mercedes wzywa do ASO

Spółka Mercedes-Benz Polska powiadomiła Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre egzemplarze modeli Mercedes-Benz SL wyprodukowane w okresie od 4 marca 2011 r. do 31 maja 2012 r. oraz Mercedes-Benz Klasa E Coupe (typoszereg C207) wyprodukowane w okresie od 2 kwietnia do 29 czerwca 2012 r., mogą stwarzać zagrożenie dla bezpieczeństwa użytkowników.
Spółka poinformowała, że w samochodach marki Mercedes-Benz SL w przypadku pęknięcia przewodu czynnika chłodniczego przy bardzo silnym zderzeniu czołowym, może dojść do zapłonu w komorze silnika. Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 12 takich samochodów.

Z kolei, w objętych akcją serwisową samochodach Mercedes-Benz Klasa E Coupe (typoszereg C207) w przypadku uruchomienia prawej nadokiennej poduszki, może ewentualnie dochodzić do szybszego niż przewidziano uchodzenia powietrza. W konsekwencji poduszka może nie zapewnić wystarczającej ochrony dla pasażera podczas wypadku. W tym przypadku, na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 10 samochodów.

Autoryzowani Dealerzy Mercedes-Benz Polska Sp. z o.o. otrzymali szczegółowe instrukcje postępowania oraz numery nadwozi pojazdów objętych akcją. Wszyscy posiadacze zostaną wezwani listami poleconymi na bezpłatną wizytę w autoryzowanych serwisach w celu usunięcia ewentualnej usterki.

AUTOR:  UOKIK, WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997