SK Innovation zwiększa skalę inwestycji w USA

Koreańska firma zamierza zwiększyć nakłady inwestycyjne w biznes akumulatorów do samochodów elektrycznych w Stanach Zjednoczonych do 2,5 mld USD. W Georgii powstanie druga fabryka.

SK Innovation planuje budowę dwóch nowych fabryk w swojej siedzibie w Commerce, w stanie Georgia, o łącznych mocach 21,5 GWh. Firma zapowiadała pierwotnie inwestycje o wartości 1,67 mld USD, ale rada dyrektorów zwiększyła wartość planowanych nakładów, aby sprostać spodziewanemu popytowi na samochody elektryczne w Stanach Zjednoczonych.
 
Budowa pierwszego zakładu rozpoczęła się w marcu 2019 roku, masowa produkcja ma ruszyć w 2022 roku. Początek prac konstrukcyjnych przy drugiej fabryce planowany jest na lipiec bieżącego roku, a start produkcji zapowiadany jest na rok 2023.
 
SK Innovation poinformowało, że kwota inwestycji w biznes bateryjny w USA może sięgnąć nawet 5 mld USD, a liczba nowych etatów – 6 000.
 
Po ukończeniu obu zakładów w 2023 roku, fabryki w Georgii dołączą do zakładów w Europie i Azji, zapewniając SK Innovation roczne globalne moce produkcyjne na poziomie 71 GWh, przez co firma będzie jednym z wiodących producentów akumulatorów EV na świecie.
 
Źródło: www.evertiq.pl