SK hi-tech battery materials Poland kupiło działkę

Koreański inwestor wygrał przetarg na sprzedaż gminnej nieruchomości o powierzchni 30,5 ha w Tucznawie na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

– Zgodnie z zapowiedziami zmaterializowały się wspólne wysiłki, których celem jest realizacja kolejnych dwóch etapów inwestycji SK hi-tech battery materials Poland. W ramach nowego projektu firma zadeklarowała ponad 3,9 mld PLN nakładów inwestycyjnych oraz co najmniej 800 nowych miejsc pracy – poinformowała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna.
 
SK IE Technology, do którego należy europejska spółka zależna SK hi-tech battery materials Poland, pod koniec marca zapowiedziało, że wybuduje na Śląsku kolejne dwa zakłady produkujące separatory baterii litowo-jonowych. W połączeniu z dwiema fabrykami już powstającymi w Dąbrowie Górniczej roczne moce polskich zakładów sięgną około 1,54 mld m kw. Więcej na ten temat można przeczytać pod tym linkiem.
 
– Projekt idealnie wpisuje się w światowe trendy elektromobilności i zielonej energii. Zakład w Dąbrowie Górniczej wdroży innowacyjną produkcję separatorów baterii litowo-jonowych, korzystając z wyników własnych prac badawczo-rozwojowych – czytamy dalej w komunikacie katowickiej strefy.
 
SK IE Technology powstała w 2019 roku z wydzielenia części separatorowej z SK Innovation, jednej z największych południowokoreańskich firm z sektora energetyczno-chemicznego. Zajmuje się przetwarzaniem substancji ropopochodnych, produkuje środki chemiczne, a także baterie do samochodów elektrycznych oraz ich komponenty. W Polsce działa od 2018 roku. Dzięki nowej inwestycji zakłady w Dąbrowie Górniczej będą największym hubem produkcyjnym spółki na świecie, a całkowite nakłady inwestycyjne przekroczą 1,5 mld EUR (prawie 7 mld PLN).
 
Źródło: www.evertiq.pl