Ruszyła produkcja Toyoty Proace Max

Największy samochód dostawczy w ofercie Toyoty jest już produkowany. Za produkcję nowej Toyoty Proace Max odpowiadają europejskie fabryki Stellantisa w Gliwicach oraz Atessie (Włochy). Ceny zaczynają się od 140 100 zł netto.

Toyota Proace Max oferuje sześć konfiguracji przestrzeni ładunkowej w wersji furgon, a także z występuje z podwoziem do dalszej zabudowy, z możliwością dobrania fabrycznej otwartej skrzyni załadunkowej oraz wywrotu jedno lub trójstronnego. Auto kosztuje od 140 100 zł netto.

W polskich zakładach powstają samochody z napędem elektrycznym z baterią o pojemności 110 kWh, z włoskiej fabryki wyjeżdżają egzemplarze z silnikami 2.2 D-4D o mocach od 120 do 180 KM, które połączone są z 6-biegową skrzynią manualną lub 8-biegowym automatem. Proace Max jak każdy model z linii Toyota Professional, jest objęty Gwarancją PRO na trzy lata lub do 1 mln km. 

Proace Max występuje z nadwoziem furgon, furgon brygadowy, a także z podwoziem do dalszej zabudowy, z możliwością dobrania fabrycznej otwartej skrzyni załadunkowej z wywrotem lub bez. W przypadku skrzyń i podwozi wybrać można pojedynczą lub podwójną kabinę oraz napęd elektryczny.

Toyota Proace Max dosstępne jest w dwóch wersjach wyposażenia – Active oraz Comfort, z dwoma długościami rozstawu osi, z trzema długościami oraz z trzema wysokościami nadwozia oraz w sześciu wersjach kolorystycznych. Z kolei podwozie do zabudowy oraz wariant ze skrzynią połączono z wersją wyposażenia Active.

Źródło: SAMAR