Jest pierwszy salon Omody w Polsce

Na polski rynek wchodzi kolejny importer reprezentujący chińską motoryzację. Chodzi o brand Omoda & Jaecoo, który kilka dni temu świętował uroczyste otwarcie pierwszego w swojej sieci salonu dealerskiego.

Placówka należąca do firmy City Car w Gliwicach została ukończona 27 czerwca. Salon świadczy usługi związane ze sprzedażą samochodów, obsługą klientów oraz serwisowaniem. Ponadto generalny importer, która wchodzi na polski rynek ze spalinowym crossoverem Omoda 5 oraz elektrycznym modelem E5, nawiązał współpracę z bankiem Santander w zakresie oferty finansowania.

Spółka Omoda Auto Poland nie komunikuje jeszcze cen na swojej stronie internetowej. Nieoficjalnie mówi się o tym, że Omoda 5 z jednostką benzynową 1.6 TGDI (185 KM/290 Nm) ma kosztować od około 113 tys. złotych przy zachowaniu niezłego poziomu wyposażenia standardowego. Tymczasem według raportu IBRM Samar, od początku bieżącego roku do końca maja zarejestrowano w Polsce łącznie 2260 nowych aut producentów z Chin. To o niemal osiemset egzemplarzy więcej niż wynosił skumulowany rezultat na koniec kwietnia.

Opracowanie: Rafał Żaglewski

Źródło: AutoKatalog