Ruszyła produkcja nowego japońskiego miniauta

Mitsubishi, Nissan oraz NMKV uruchomiły produkcję wspólnie opracowanego modelu klasy minicar. Auto zadebiutuje w Japonii w czerwcu.

Pojazd będzie sprzedawany jako Mitsubishi eK Wagon i eK Custom oraz Nissan DAYZ i DAYZ Highway STAR. Produkowany w Mizushimie samochód ma umocnić pozycję obu marek w segmencie najmniejszych aut osobowych. Utworzona przez Mitsubishi i Nissana spółka joint venture NMKV na każdym etapie produkcji korzystała z doświadczenia i wiedzy obu koncernów.

Producent zapowiada, że auto będzie oferowało najniższe w swojej klasie zużycie paliwa, układ automatycznej klimatyzacji obsługiwany przy pomocy ekranu dotykowego oraz wnętrze wykonane z przyjemnych w dotyku materiałów.

NMKV już pracuje nad następnym modelem. Ma to być kolejny minicar o nadwoziu kształtem zbliżonym do kombi, który w salonach prawdopodobnie pojawi się na początku 2014 roku. Mitsubishi i Nissan planują systematycznie poszerzać swoją ofertę w segmencie samochodów klasy minicar, jednocześnie zacieśniając współpracę poprzez swoje zaangażowanie w spółkę NMKV.

Źródło: Mitsubishi

ll/moto.wp.pl
(WP.PL)