Rosjanie oskarżają Mitsubishi o plagiat

W 2012 roku, na targach samochodowych w Moskwie został zaprezentowany koncept Łada X-Ray, który miał pokazywać kierunek w jakim zmierza rosyjska marka. Dwa lata później Mitsubishi zaprezentowało prototyp XR-PHEW. Rosjanie uważają, że został popełniony plagiat.

W 2012 roku Mitsubishi wykorzystało targi motoryzacyjne w Tokio, do pokazania trzech najnowszych konceptów o futurystycznym designie. Były to GC-PHEV, AR oraz XR-PHEW. Ten ostatni powstał z myślą o drugiej generacji modelu ASX.

Przód prototypu XR-PHEW jest na tyle charakterystyczny, że zwrócił uwagę projektanta konceptu Łada X-Ray. Uważa on, że został popełniony plagiat. Japońska propozycja jest bowiem bardzo podobna do rosyjskiego projektu.

Łada X-Ray była największą niespodzianką podczas moskiewskich targów samochodowych w 2012 roku. Została więc zaprezentowana rok przez premierą japońskiego XR-PHEW. Rosyjskie media motoryzacyjne nie tylko oskarżają Mitsubishi o plagiat, ale również zarzucają AvtoVAZ opieszałość w pracy nad produkcyjną wersją modelu X-Ray.

Projektant odpowiedzialny przygotowanie prototypu Łady X-Ray zapowiada, że zrobi wszystko, aby AvtoVAZ wdrożył nowego SUV-a do produkcji.

Autor: prej, Źródło: Onet