Unijne dopłaty przy zakupie Mitsubishi

Polski oddział Mitsubishi Motors w porozumieniu z Deutsche Bank Polska S.A. uruchomił program, na mocy którego przedsiębiorcy mogą skorzystać z unijnych dopłat przy zakupie nowych samochodów.

Projekt dotyczy wszystkich modeli Mitsubishi, a zakupu można dokonać w autoryzowanychplacówkach tej marki w Polsce. Z programu będzie można skorzystać tylko do czerwca 2015 roku lub do wyczerpania dotacji unijnej, przyznanej na ten cel.

Program skierowany jest do mikro, małych i średnich przedsiębiorców (tzw. SME), spełniających warunki Zaleceń Komisji 2003/361/WE z dnia 6 maja 2003 roku. Firmy te nie mogą zatrudniać więcej niż 250 osób,  a roczny obrót nie może przekraczać 50 milionów euro.

Mitsubishi Lancer – jego diesel to porażka – Ostatnia, dziesiąta generacja Mitsubishi jest już na rynku od siedmiu lat. Oznacza to, że na rynku wtórnym można znaleźć zadbany egemplarz za całkiem przyzwoite pieniądze. – Onet.

Aby być beneficjentem programu, firma powinna skorzystać z finansowania zakupu nowego samochodu w formie kredytu Eko-Zysk Deutsche Bank Polska S.A., który może być równowartością ceny netto lub brutto kupowanego samochodu. Uczestnictwo w programie przyniesie zysk dla firm, które chcą zwiększyć udział środków trwałych, dla przedsiębiorstw, które planują wcześniejszą spłatę zobowiązania, którym zależy na niskich kosztach miesięcznych i takich, które muszą zapłacić podatek VAT o dużej wartości lub są zainteresowane szybkim odzyskaniem tego podatku.

Warunkiem udziału w programie jest, oprócz kupna nowego auta, sprzedaż lub złomowanie starego pojazdu, który emituje więcej CO2 i spełnia niższe normy Euro. Nowy samochód musi emitować o 20 proc. mniej dwutlenku węgla, niż stary. Porównywane są parametry ze świadectwa homologacji nowego samochodu w zestawieniu z pisemnym oświadczeniem dotyczącym wielkości średniego spalania, wydanym przez właściciela starego pojazdu, czyli osobę reprezentującą firmę i sprzedającą stary pojazd oraz nabywającą nowe auto. Dane te są bezpłatnie weryfikowane przez audytora energetycznego działającego na zlecenie Deutsche Bank Polska S.A.. W każdym salonie Mitsubishi Motors klienci mogą od ręki sprawdzić wstępną różnicę w emisji przy pomocy specjalnego kalkulatora.

Zysk – 9 proc. i inne korzyści!

Gdy warunki programu zostaną spełnione, klientowi przysługuje wypłata zachęty inwestycyjnej w wysokości  9 proc. kwoty wypłaconego kredytu. Kolejną korzyścią dla firm jest jednorazowe odliczenie podatku VAT, oszczędności na kosztach paliwa oraz odsprzedaż obecnie użytkowanego samochodu, który może być przyjęty w  rozliczeniu przez placówkę Mitsubishi Motors.

Autor: prej, Źródło: Onet