Rok 2012: Najlepiej sprzedający się model segmentu B w Europie to…

W minionym roku Ford Fiesta był w Europie absolutnym liderem w segmencie małych samochodów i drugim co do popularności modelem na całym rynku. Średnio co dwie minuty z europejskich salonów znikał kolejny egzemplarz Fiesty.
W zeszłym roku średnio co dwie minuty kolejny egzemplarz Forda Fiesty znajdował nabywcę, co według firmy JATO Dynamics, analizującej rynek motoryzacyjny, uczyniło Forda najlepiej sprzedającym się małym samochodem na Starym Kontynencie.

W ubiegłym roku Ford sprzedał 953 174 samochodów na 30 europejskich rynkach monitorowanych przez JATO Dynamics, w tym 306 405 egzemplarzy modelu Fiesta. Ford podał niedawno do wiadomości, iż na 51 europejskich rynkach, gdzie marka ta jest obecna, kupiono ponad 1,4 mln jej pojazdów.

Jak wynika z najnowszych danych zebranych przez firmę badawczą Polk, analizującą liczbę zarejestrowanych nowych samochodów, w pierwszych dziewięciu miesiącach 2012 roku Ford Fiesta był również najlepiej sprzedającym się modelem segmentu B na świecie (ponad 560 000 egzemplarzy).

Od chwili debiutu w 1976 Ford Fiesta sprzedał się na świecie w ponad 15 mln egzemplarzy. W ciągu ostatnich czterech lat Fiesta trzykrotnie zajmowała miejsce jako najlepiej sprzedający się mały samochód w Europie. W tym czasie na Starym Kontynencie nabywców znalazło ponad 1,7 mln egzemplarzy, a na całym świecie łącznie około 2,1 mln.

W 2012 roku największe sukcesy model odnosił na rynku brytyjskim, gdzie według danych Forda zarejestrowano 109 250 nowych egzemplarzy.

Ford wprowadza obecnie na europejski rynek nową generację modelu Fiesta o przeprojektowanej stylistyce nadwozia i wnętrza oraz z benzynową jednostką 1.0 EcoBoost, którą w 2012 roku wyróżniono tytułem International Engine of the Year.

Natomiast Fiesta w wersji ECOnetic Technology napędzana jest silnikiem wysokoprężnym Duratorq TDCi o pojemności 1,6 litra i emituje zaledwie 87 gram CO2 na kilometr.

Nowy Ford Fiesta może być również wyposażony w system inteligentnego kluczyka (MyKey), który umożliwia rodzicom młodych kierowców poprawę bezpieczeństwa i lepszą kontrolę nad wyczynami ich pociech za kierownicą. Nowy Ford został również wyposażony w aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC oraz funkcję Emergency Assistance, która w razie kolizji umożliwia szybki kontakt z operatorami lokalnych służb ratunkowych.

Ponadto, nowa Fiesta posiada system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach (Active City Stop).
Źródła Ford
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997