Ranking najbardziej pożądanych pracodawców w roku 2012

Antal International opublikował wyniki III edycji badania przeprowadzonego pod patronatem Business Centre Club „Najbardziej pożądani pracodawcy w opinii specjalistów i menedżerów”.
Ponad 1 500 respondentów wskazało firmy, w których chciałoby podjąć zatrudnienie. Badanie pozwoliło także odpowiedzieć na pytanie, jakie warunki zatrudnienia były najwyżej ocenione we wskazanych organizacjach.

Do grona najbardziej pożądanych pracodawców zostały zaliczone firmy znane, od lat cieszące się renomą w branży. Do czołówki rankingu w tym roku dołączyły firmy: PKO Bank Polski, Ernst & Young, PGNiG, Kraft Foods, Faurecia, BrogWarner, Ghelamco, Rockwool, Astellas Pharma, Amgen, Philips, KGHM Polska Miedź, DB Schenker, DHL Polska.

„Doświadczeni i kompetentni specjaliści oraz menedżerowie bardzo świadomie wybierają przyszłego pracodawcę. Dobra opinia na rynku niejednokrotnie może zaważyć o pozyskaniu cennego pracownika. Publikowany przez Antal International ranking jest oceną wystawioną pracodawcom przez potencjalnych kandydatów, dlatego obecność w nim jest ważnym wyróżnieniem. Dowodzi, że wskazana firma jest pożądana przez pracowników pełniących często strategiczne funkcje w organizacji – tłumaczy Artur Skiba, dyrektor zarządzający Antal International i wiceprezes Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia.

W tegorocznym badaniu firmy Antal International „Najbardziej pożądani pracodawcy 2012 w opinii specjalistów i menadżerów” pierwsze miejsce w sektorze motoryzacja zajęła firma Faurecia Automotive Polska z Grójca.

Oto kolejność najbardziej pożądanych pracodawców w branży motoryzacyjnej na podstawie badania Antal International edycja III/listopad 2012:
– Faurecia Automotive Polska: 13,9%
– BorgWarner: 8,9%
– Toyota Motor Poland: 8,2%
– Volkswagen Motor Polska: 7,8%
– Robert Bosch: 7%
– Delphi: 6,1%
– Kongsberg Automotive: 4,3%
– Volvo Auto Polska: 4,2%
– Wabco: 4,1%
– Magna Automotive Poland: 2,6%
– MAN Truck & Bus Polska: 2,5%
– Valeo: 2,4%
– General Motors Poland: 1,7%
– Lear Corporation Poland: 1,5%
– Mahle Polska: 1,4%
– TRW Polska: 1,2%

Bliższe informacje na temat opracowania Antal International znaleźć można TUTAJ.
Źródła
Antal International
IBRM Sama