Niemiecki producent wybuduje w Polsce fabrykę

Trilux to założona w 1912 roku firma z siedzibą w Arnsberg w Niemczech, która projektuje i produkuje oświetlenie elektryczne i oprawy oświetleniowe. Obecnie skupia się na rozwoju zaawansowanych technologicznie i ekologicznych rozwiązaniach, a także na ekspansji w Europie Środkowo-Wschodniej. W związku z ekspansją Trilux zdecydował się na zainwestowanie w nowy zakład produkcyjny opraw oświetleniowych, a wybór padł na Świdnik.

Jak podaje Trilux w komunikacie prasowym, prace budowlane rozpoczną się latem 2023 roku, a otwarcie nowej fabryki w Świdniku planowane jest wiosną 2024 roku. Inwestycja ma przynieść 250 nowych miejsc pracy.

„Z prawdziwą przyjemnością informujemy, że to Polska została wybrana na lokalizację kolejnego zakładu produkcyjnego firmy TRILUX, choć w procesie due diligence brano pod uwagę również inne kraje Europy Wschodniej” – mówił Arkadiusz Lewenko, dyrektor generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i TRILUX Polska. „Nasz kraj ma nie tylko wielu utalentowanych ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii i ekoprojektowania, których TRILUX ma nadzieję przyciągnąć, ale także demokratyczną i otwartą kulturę pracy, która idealnie wpisuje się w oczekiwania Polaków wobec pracodawcy. Rekrutację rozpoczynamy od pracowników umysłowych, ale wkrótce przejdziemy również do rekrutacji pracowników produkcyjnych.”

Nowy zakład zwiększy moce produkcyjne i montażowe firmy, usprawni logistykę, a także przyczyni się do rozwoju nowych produktów. Należy dodać, że Trilux w Polsce obecny jest od 2005 roku, a jego warszawskiego biuro pełni funkcję hubu biznesowego dla Europy Wschodniej.

„Jesteśmy przekonani, że nowy zakład produkcyjno-rozwojowy zlokalizowany w Europie Wschodniej pomoże nam nie tylko na konsolidację, ale też dalszy rozwój sprzedaży i umocnienie naszej pozycji na tych niezwykle szybko rozwijających się rynkach” – mówił Hubertus Volmert, dyrektor generalny TRILUX. „Także pozostałe międzynarodowe rynki zyskają dzięki nowej inwestycji: Bycie bliżej naszych klientów pozwoli nam na szybsze reagowanie na ich konkretne potrzeby, a także na nowe trendy w branży. Ponadto nowy zakład umożliwi nam na uniezależnienie się od wpływu czynników zewnętrznych i zagwarantuje utrzymanie najwyższej jakości i terminowości dostaw.”

Trilux w komunikacie prasowym ocenia nową lokalizację jako istotny filar strategii zrównoważonego rozwoju firmy. 

Źródło: www.evertiq.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997