VARTA rozpocznie produkcję ogniw dla branży elektromobilnej

Nowe ogniwa bateryjne w formacie 21700, pod nazwą V4Drive, zostaną wyprodukowane na linii pilotażowej w siedzibie główniej grupy w Ellwangen (Badenia-Wirtembergia) pod koniec 2021 roku.

Ogniwa te można będzie wykorzystywać w nowych i zoptymalizowanych koncepcjach napędu, zwłaszcza w pojazdach z segmentu premium – informuje VARTA. Inne potencjalne zastosowania nowych ogniw to sektor elektronarzędzi.
 
Firma potwierdza zatem raport niemieckiego magazynu informacyjnego „Wirtschaftswoche” na temat swoich planów wejścia w sektor elektromobilny. Jak dotąd niemiecki producent dostarczał swoje rozwiązania przede wszystkim na potrzeby elektroniki użytkowej, ale już od jakiegoś czasu VARTA angażowała się w badania i rozwój produktów dla sektora pojazdów elektrycznych.
 
Komunikat firmy na temat nowych ogniw jest bardzo oszczędny i VARTA informuje jedynie, że „poda szczegóły w terminie późniejszym”, a dyrektor generalny firmy, Herbert Schein, zapewnia: „Rozwój nowych ogniw litowo-jonowych przebiega bardzo dobrze. Wyniki przekraczają nasze oczekiwania.”
 
Przy okazji warto przypomnieć, że VARTA jest jedną z firm biorących bezpośredni udział w olbrzymim projekcie unijnym „European Battery Innovation”, który ma się przyczynić do opracowania całego szeregu nowych przełomowych technologii, a na który Komisja Europejska w styczniu tego roku zatwierdziła wsparcie w wysokości 2,9 mld EUR.
 
Z kolei pod koniec czerwca 2020 roku VARTA otrzymała olbrzymi grant w ramach IPCEI (ważnych projektów stanowiących przedmiot wspólnego europejskiego zainteresowania) z przeznaczeniem na rozwój nowej generacji ogniw litowo-jonowych oraz inwestycje w masową produkcję akumulatorów do samochodów elektrycznych. VARTA zapowiadała wówczas utworzenie 1000 nowych etatów w Niemczech do końca 2021 roku.
 
Fot.Evertiq.pl
Źródło: www.evertiq.pl