Ranking aut, które są uwielbiane przez swoich właścicieli

Coroczny ranking Driver Power Survey brytyjskiego magazynu „Auto Express” jest najlepszym wskaźnikiem tego, co właściciele samochodów naprawdę myślą o swoich autach. Głosowanie obejmuje takie kategorie jak: niezawodność, jakość, prowadzenie, wygląd, koszty eksploatacji i wiele innych. Na podstawie tych wszystkich danych – od posiadaczy – wyłaniani są zwycięzcy, czyli te samochody, które naprawdę spełniają pokładane w nich oczekiwania.

W tym roku „Auto Express” zgromadził dane od około 50 tys. kierowców o 150 samochodach wszystkich marek, generacji i roczników. Stworzone zestawienie pokazuje, które modelesamochodów są w oczach kierowców najbardziej niezawodne, przyjazne, godne zaufania.

W kategorii niezawodność triumfowały auta Lexusa, które ją zdominowały. Ale już w kategorii koszty utrzymania ani jedno auto japońskiego producenta nie znalazło się w czołowej dziesiątce. Ten wycinek należał do pojazdów elektrycznych: Tesli, Nissana Leafa, Renault ZOE. Z kolei kategorię osiągi wygrała znowu Tesla Model S, wyprzedzając Lexusy, Jaguary i auta niemieckich producentów, w tym Porsche 911.

Po podliczeniu wszystkich tysięcy głosów stworzono ranking, który mówi wszystko o tym, jakie auta najbardziej cieszą ich posiadaczy. Oto czołowa 10 „aut, które najlepiej posiadać”:

1. Tesla Model S (1. generacja) – wynik 97,46
2. Renault ZOE (1. generacja) – 93,57
3. Renault Kadjar (1. generacja) – 93,42
4. Lexus IS (3. generacja) – 93,17
5. Lexus GS (4. generacja) – 93,15
6. Lexus RX (3. generacja) – 92,66
7. Skoda Octavia (3. generacja) – 92,52
8. Subaru Forester (4. generacja) – 92,04
9. Jeep Grand Cherokee (4. generacja) – 91,99
10. Lexus RX (2. generacja) – 91,99

Źródło: Driver Power Survey Auto Express, Mototarget.pl, opr. MAK

wp.pl,