Schaeffler buduje Europejskie Centrum Dystrybucji

W ciągu najbliższych lat Schaeffler AG zainwestuje ok. 200 mln euro w rozbudowę europejskiej sieci dystrybucji i w związku z tym rozpocznie budowę nowego Europejskiego Centrum Dystrybucji (Ośrodek ECD) w Kitzingen. Wartość inwestycji wyniesie ok. 150 mln euro. Budowa zaplanowana jest na pierwszy kwartał 2016 r. Rozpoczęcie działalności jest przewidziane na jesień 2017.

Nowy Ośrodek EDC będzie zatrudniać do 250 pracowników. Magazyn i centrum dystrybucji zlokalizowane w Schweinfurt będą działać jako tymczasowe centrum uzupełnienia zasobów liczące 80 pracowników, co tym samym pozwoli zachować stanowiska pracy. Związek Zawodowy, Rada Zakładowa oraz pracodawcy w procesie przygotowań uzgodnili, że nowe Centrum Logistyczne Schaeffler będzie działało jako niezależne przedsiębiorstwo w oparciu o układ zbiorowy pracy bawarskiego przemysłu metalowego i elektronicznego. Nowi pracownicy zatrudnieni w Ośrodku ECD pozostaną pracownikami grupy Schaeffler.

Poza Kitzingen, europejska sieć dystrybucji obejmie także lokalizację w Europie Północnej w Szwecji i w Europie Południowej we Włoszech; zaplanowana jest również lokalizacja w Europie Zachodniej. Budowa europejskiego centrum dystrybucji jest jedną z 20 inicjatyw, która składa się na program „ONE Schaeffler”, a którego celem jest modernizacja działań logistycznych w ramach Grupy Schaeffler – ze szczególnym uwzględnieniem działalności przemysłowej (industrial business), optymalizacja istniejących procesów oraz znaczne zwiększenie szybkości dostaw. Europejska sieć logistyczna pozwoli grupie Schaeffler na lepszą i wydajniejszą obsługę/dostawę zamówień do klientów, co przełoży się na większą konkurencyjność.

Schaeffler Automotive Aftermarketjest dostawcą usług i części do układu napędowego w samochodach osobowych i pojazdach użytkowych od silnika, poprzez komponenty układu napędowego, skrzynie biegów, do podwozia. Sprzedaż samochodowych części zamiennych pod markami LuK, INA i FAG oraz marki handlowej Ruville jest prowadzona przez Schaeffler Automotive Aftermarket w Langen, w Niemczech. Firma w ciągu 30 lat stworzyła światową sieć ok. 11 500 partnerów dystrybucyjnych ściśle połączoną z 27 biurami sprzedaży oraz przedstawicielstwami.

Schaeffler Automotive Aftermarket dostarcza na rynek samochodowy, części zamienne, o jakości pierwszego montażu (OE) do układu przeniesienia napędu, silnika oraz zawieszenia – dla pojazdów w każdej klasie.

źródło: Schaeffler

AUTOR:  WNP.PL (AG)