Produkcja Opla Mokki w Europie ruszy od 2014

Wysoki poziom globalnego popytu na miejskie SUV-y daje dodatkowe możliwości wykorzystania mocy zakładu Opla w Saragossie, gdzie już od przyszłego roku będzie produkowana Mokka.
Opel Mokka będzie produkowany w Europie. W drugiej połowie przyszłego roku fabryka GM w Saragossie (Hiszpania) rozpocznie produkcję tego cieszącego się ogromną popularnością modelu.

Zarządy GM i Opla wspólnie podjęły tę decyzję ze względu na ogromne zapotrzebowanie na pojazdy tego typu w Europie. Jednocześnie zwiększy się produkcja Mokki w fabryce w koreańskim Bupyeong, do tej pory będącej jedynym dostawcą tego auta do salonów sprzedaży.

W początkowej fazie firma zainwestuje w zakład w Saragossie około 80 mln USD. Decyzja o uruchomieniu produkcji Mokki w Europie pomoże utrzymać 5 800 miejsc pracy w hiszpańskiej fabryce Opla, która produkuje obecnie modele Corsa i Meriva.

Mokka cieszy się niesłabnącą popularnością od chwili pojawienia się na rynku latem ubiegłego roku. Ten miejski SUV zyskał uznanie nie tylko ekspertów, lecz także klientów (Mokka jest jednym z trzech najlepiej sprzedających się SUV-ów na kilku rynkach europejskich).

Początkowo nowa produkcja będzie oparta na systemie montażu CKD (Completely Knocked Down), który polega na budowie auta od podstaw, a na linię montażową trafią części z Korei.

Planowana jest jednak stopniowa rozbudowa zakładu.
Źródła, Opel
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997