Producent z branży motoryzacyjnej zainwestuje w strefie

Zarząd kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Małej Przedsiębiorczości SA wydał 32 decyzję o wsparciu nowej inwestycji dla firmy Dr. Schneider Automotive Polska Sp. z o.o.

– Przedmiotowa inwestycja objęta pomocą publiczną zlokalizowana zostanie zarówno w Radomierzu (gmina Janowice Wielkie) jak i mieście Jelenia Góra w woj. dolnośląskim. Dr. Schneider to duży przedsiębiorca, który otrzymał decyzję o wsparciu na zwiększenie mocy produkcyjnych; branża automotive. Inwestor zadeklarował utworzenie 10 nowych miejsc pracy i poniesienie nakładów inwestycyjnych na ponad 9 mln EUR – informuje strefa w komunikacie.

Firma otrzymała w przeszłości aż trzy zezwolenia od SSEMP SA dotyczące inwestycji w zakładzie produkcyjnym w Radomierzu w gminie Janowice Wielkie (pierwsze zezwolenie w 2006 roku i dwa w roku 2013).

Otrzymana 14 maja decyzja o wsparciu jest pierwszą decyzją przedsiębiorcy w ramach Polskiej Strefy Inwestycji.

Dr. Schneider to dostawca rozwiązań i produktów dla branży motoryzacyjnej, specjalizujący się w inteligentnych wnętrzach pojazdów. Firma pracuje dla takich marek, jak: Audi, BMW, Jaguar/Land Rover, Lamborghini, Mercedes, Porsche, Rolls-Royce, Ferrari, Fiat Chrysler, Ford, GM, Maserati, Seat, Skoda, Toyota, Volvo czy VW.

Źródło: www.evertiq.pl