„Premier”. Samochód na wodór z Polski

Ma w pełni wodorowy napęd i można nim sterować za pomocą telefonu. Tak krótko można scharakteryzować polski projekt kryjący się pod nazwą „Premier”.

Pojazd został zbudowany w oparciu o ultralekkie materiały kompozytowe, ma niezależny napęd na 4 koła, moc 270 KM,  można nim sterować telefonemkomórkowym i –  co najważniejsze –  ma napęd w pełni wodorowy.

 „Premier” ma korzenie krakowskie – został skonstruowany przez Firmę RIOT Technologies przez specjalistów, którzy pierwsze doświadczenia zdobywali w zespole AGH Racing. Jego nazwa wzięła się z kolei od pseudonimu jednego z profesorów uczelni. Cel, jaki postawiono przed wizjonerami, był prosty: dać „Kowalskiemu” możliwość zamówienia auta, którego nikt inny mieć nie będzie. Oryginalnego, zaprojektowanego przez niego, a nie przez innych projektantów. Wykonanego na jego zamówienie i na jego potrzeby, na bazie ujednoliconego podwozia z systemem napędowym. Wszystko po to, by „Kowalski” choć przez chwilę mógł poczuć się jak James Bond, sterując swoim autem z domu z komórki lub z komputera i podprowadzając je pod wyjście z parkingu w sposób autonomiczny lub półautonomiczny.

Hydrocar „Premier” po raz pierwszy w historii zostanie zaprezentowany przed szerszą publicznością na MOTO SHOW w Krakowie – największym i najważniejszym wydarzeniu motoryzacyjnym na południu Polski. Impreza odbędzie się w dniach 21 – 22 maja 2016 roku.

Motofakty.pl