BASF: globalny konkurs na projekt foteli samochodowych

Firma BASF ogłosiła pierwszy międzynarodowy konkurs na projekt foteli samochodowych. Do rywalizacji mogą przystąpić wszystkie osoby zainteresowane wzornictwem motoryzacyjnym oraz komfortem jazdy; wystarczy zaprojektować fotel samochodowy z wykorzystaniem materiałów firmy BASF. W skład sześcioosobowego jury wchodzi trzech uznanych projektantów przemysłowych i motoryzacyjnych: Konstantin Grcic, Ken Kiyoyuki Okuyama i Dave Lyon, a także przedstawiciele firmy BASF z różnych regionów, zajmujący się tworzywami konstrukcyjnymi.
Konkurs pod nazwą „Usiądź i w drogę!” (sit down. move) jest wspólnym pomysłem zespołu merytorycznego z globalnej siedziby firmy BASF oraz marki designfabrik, odpowiadającej za lwią część merytorycznych zasobów materiałowych firmy, którymi interesują się projektanci.

Wspólnie z producentami samochodów i klientami firma BASF brała już udział w opracowaniu kilku seryjnie produkowanych foteli oraz badaniach nad projektami foteli. W procesie tym materiały odgrywały istotną rolę w spełnianiu szerokiego zakresu wymogów. Dziś do wyprodukowania fotela samochodowego niezbędny jest złożony system materiałów, łączący aspekty projektowe i bezpieczeństwo, koszt i funkcjonalność, redukcję wagi i oszczędność zasobów, komfort i ergonomię.

Trójka zwycięzców zaprezentuje swoje projekty w ramach Nocy Designu podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2013 r. Globalny zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną w wysokości 6 000 euro, zaś dwóch zwycięzców regionalnych odbierze po 3 000 euro.

AUTOR:  BASF, WNP.PL (AG)