Pracują nad nową generacją akumulatorów litowo-jonowych

Spółka Robert Bosch GmbH oraz japońskie GS Yuasa International Ltd. z siedzibą w Kioto oraz Mitsubishi Corporation z siedzibą w Tokio zamierzają podjąć współpracę przy wydajnych akumulatorach litowo-jonowych nowej generacji.
Są one jednym z najważniejszych elementów przyszłej mobilności (np. samochodów hybrydowych i elektrycznych). Celem współpracy jest zwiększenie pojemności energetycznej akumulatorów poprzez inteligentne sterowanie ogniwami oraz postęp w dziedzinie elektrochemii. Dzięki temu będzie możliwe obniżenie wagi i konstrukcji akumulatorów oraz zwiększenie zasięgu pojazdów elektrycznych.

Podmioty planują utworzenie spółki joint-venture prowadzącej działalność badawczo-rozwojową oraz wspierającej spółki założycielskie w zakresie dystrybucji i marketingu. Rozpoczęcie działalności przez spółkę joint-venture, która będzie miała siedzibę w Stuttgarcie, jest planowane na początek przyszłego roku.

Utworzenie nowej spółki wymaga zgody urzędów antymonopolowych.

W nowej spółce Bosch będzie miał 50% udziałów, a GS Yuasa oraz Mitsubishi Corporation po 25%. Zarząd i rada nadzorcza zostaną obsadzone odpowiednio do udziałów w spółce.

Bosch wniesie do nowej spółki swój know-how w dziedzinie procesów produkcyjnych i zarządzania jakością złożonych wyrobów wielkoseryjnych. Dzięki szerokim kompetencjom w produkcji akumulatorów i sterowania akumulatorami firma Bosch wyspecjalizuje się w nadzorze i sterowaniu pracą ogniw oraz całego systemu, a także w integracji systemów w pojazdach.

Dodatkowo Bosch będzie wspierać wspólne działania swoim portfolio komponentów w segmencie elektromobilności.

GS Yuasa wniesie swoje wieloletnie doświadczenie w produkcji ogniw litowo-jonowych o dużej gęstości zapewniającej większy zasięg oraz zintegruje swoją wiedzę w dziedzinie systemów materiałowych i elektrochemii. Jako renomowany producent ogniw litowo-jonowych do zastosowań w motoryzacji oraz innych branżach, GS Yuasa dysponuje mocnym zespołem badawczo-rozwojowym oraz nowoczesnymi, wysoce zautomatyzowanymi liniami produkcyjnymi.

Mitsubishi Corporation zaoferuje nowej spółce światową sieć dystrybucji oraz swoje doświadczenie globalnego koncernu. W tym celu Mitsubishi wykorzysta swoje atuty przy tworzeniu globalnych łańcuchów dostaw obejmujących surowce, materiały i dystrybucję, które pomogą spółce joint-venture rozwinąć działalność.
Źródła, Bosch
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997