Porsche nie nadąża z produkcją. Pomaga Volkswagen

W Europie szaleje kryzys, producenci popularnych samochodów zwalniają pracowników, ograniczają produkcję, a nawet zamykają fabryki.

Nie dotyczy to jednak producentów samochodów drogich i luksusowych, które z kolei biją rekordy sprzedaży i nie nadążają z realizacją zamówień.

Volkswagen poinformował dziś, że należąca do tej firmy fabryka w Osnabruck rozpoczęła właśnie produkcję modelu porsche boxster. W obecności zarządu Porsche i Volkswagena z taśmy produkcyjnej zjechał pierwszy samochód – czerwony boxster S, który trafi do klienta w Niemczech.

Do tej pory boxster był produkowany wyłącznie, obok modelu 911, w fabryce Porsche w Stuttgarcie. Tyle tylko, że zakład ten wykorzystuje już pełnię mocy produkcyjnej i mimo tego nie jest w stanie zaspokoić popytu…

Co ciekawe, dla zakładu w Osnabruck to nie jest pierwsza przygoda z produkcją samochodów Porsche. w Dolnej Saksonii produkowano już model 914 (w latach 1969-1976) i 968 (1991-1994). Natomiast od uruchomienia produkcji boxster obecnej generacji w Stuttgarcie, zakład w Osnabruck działał jako poddostawca, dostarczając do Sttutgartu pewne podzespoły.

Fabryka w Osnabruk obejmuje blacharnię, malarnię i zakładu montażu, zatrudniając 1800 ludzi. Jej zdolności produkcyjne to 100 tys. samochodów rocznie.

INTERIA.PL


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997