Polska: Milionowy egzemplarz Fiata 500 wyprodukowany!

Łączna produkcja sympatycznego Fiata 500 osiągnęła właśnie poziom miliona egzemplarzy. Samochód ma na koncie wiele sukcesów, w tym m.in. nagrodę Car of the Year w Europie.
Od roku 2007 model Fiat 500 powstaje w zakładach Fiat Auto Poland w Tychach, natomiast w roku ubiegłym produkcję ulokowano też w zakładach Chrysler Group w meksykańskim Toluca.

Jubileuszowy egzemplarz Fiata 500 został wyprodukowanych w tyskim zakładzie koncernu. Jest to auto w wersji Lounge z trójwarstwowym, eleganckim perłowym lakierem Bianco Perla, napędzane silnikiem benzynowym 1.2 o mocy 69 KM.

500-ka bazuje na rozwiązaniach stylistycznych swojego wielkiego poprzednika sprzed ponad pół wieku, jednak z drugiej strony jest to pojazd nowoczesny pod względem funkcjonalności i poziomu bezpieczeństwa podróżujących, oferując dodatkowo w miarę przestronną kabinę pasażerską (jak na swoje wymiary zewnętrzne i kształt nadwozia), nie wspominając już o wydajnych jednostkach napędowych, które zapewniają dobre osiągi przy ekonomicznym spalaniu paliwa.

Nowy Fiat 500 dostępny jest aktualnie w ponad 100 krajach na świecie.

Źródła, FIAT
IBRM Samar

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKongres Flotowy PZWLP
Następny artykułVAT: Od zmian nie ma odwrotu

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997