Kongres Flotowy PZWLP

Bezpieczna i ekonomiczna eksploatacja flot samochodowych, obniżanie poziomu ich szkodowości oraz outsourcing pojazdów w sektorze publicznym to wiodące tematy Kongresu Flotowego Polskiego Związku Wynajmu i Leasingu Pojazdów, który odbędzie się 29 listopada.
Kongres „Flota samochodowa – optymalizacja kosztów i mobilność. Outsourcing pojazdów w sektorze publicznym i biznesie” będzie połączony z piątą galą nagród PZWLP. W tym prestiżowym spotkaniu weźmie udział niemal 200 przedstawicieli instytucji i firm związanych z flotami samochodowymi oraz branżą motoryzacyjną i finansową.

Współorganizatorem Kongresu Flotowego 2012 jest dziennik Puls Biznesu, a w wydarzeniu, które odbędzie się w Klubie Loft44 w Warszawie, wezmą również udział dziennikarze uznanych mediów ekonomicznych i branżowych.

Część merytoryczna (w godzinach 16.00-20.00) obejmie dwa bloki tematyczne. „Pierwszy blok prezentacji merytorycznych będzie poświęcony kwestiom, które dla branży flotowej są kluczowe: bezpieczeństwu, obniżaniu szkodowości i ubezpieczeniom komunikacyjnym firmowych samochodów. W drugiej części kongresu zostaną zaprezentowane zasady i przykłady współpracy firm wynajmu długoterminowego pojazdów z sektorem publicznym w wybranych krajach Europy oraz perspektywy rozwoju outsourcingu flot dla sektora publicznego w Polsce – mówi Leszek Pomorski, prezes PZWLP.

Wśród prelegentów i gości specjalnych pojawią się wybitne postacie branży flotowej, motoryzacyjnej i finansowej oraz przedstawiciele rządu. Prezentacje przedstawią eksperci zarówno z polskiego, jak i innych europejskich rynków (między innymi z Holandii oraz Wielkiej Brytanii).

„Zwieńczeniem kongresu będzie jubileuszowa, piąta gala nagród PZWLP, podczas której zostaną uhonorowane firmy, które zdecydowanie wybijają się w dziedzinach związanych z bezpieczeństwem i ochroną środowiska we flotach. Wśród gości wydarzenia nie zabraknie również laureatów poprzednich edycji nagród PZWLP z lat 2008-2011 – zapowiada Leszek Pomorski.

Partnerem Kongresu Flotowego PZWLP jest firma General Motors Poland, której reprezentant przedstawi prelekcję „Pojazdy elektryczne – pozytywna energia w motoryzacji. Prezentacja samochodu Opel Ampera”.

Patronat medialny nad wydarzeniem obejmują Puls Biznesu oraz wiodące tytuły polskiej branży flotowej: Biznes Car, EuroFlota, Fleet, Flota i Flota Auto Biznes.
Źródła: PZWLP
IBRM Samar