Panattoni zbuduje dla Phoenix Contact E-Mobility GmbH w Rzeszowie

Panattoni rozpoczyna budowę obiektu o powierzchni blisko 15 000 m kw. dla Phoenix Contact E-Mobility, w którym produkowane będą rozwiązania do samochodów elektrycznych.

Obiekt w formule BTS powstanie na terenie Parku Technologicznego Rzeszów – Dworzysko, co ułatwi najemcy współpracę z jednostkami naukowymi oraz zapewni dobry dostęp do wykwalifikowanej kadry – czytamy w komunikacie. Deweloper dostarczy 14 966 m kw. powierzchni, która obejmie 986 m kw. biur oraz 13 980 m kw. części przemysłowo–magazynowej.
 
W jej ramach najemca otrzyma m.in. 111 m kw. kompresorowni, 627 m kw. przestrzeni testowej, czy 67 m kw. pompowni. Powierzchnia produkcyjna zostanie dostosowania do nowoczesnych rozwiązań klienta – będzie wyposażona w zaawansowane szynoprzewody oraz posadzkę przemysłową typu ESD. W obiekcie Phoenix Contact E-Mobility będzie produkować nowoczesną technologię ładowania samochodów elektrycznych typu „High Power Charging”.
 
Produkowane podzespoły eksportowane będą do ponad 10 krajów Europy zachodniej. Obiekt zostanie oddany na przełomie 2020 i 2021 roku i zapewnione w nim będą miejsca pracy dla 330 osób. Phoenix Contact E-Mobility to część grupy Phoenix Contact, specjalisty w dziedzinie automatyki przemysłowej oraz elektrotechniki, który dociera ze swoimi rozwiązaniami do ponad 100 krajów, zatrudniając na całym świecie łącznie około 18 000 osób.
 
Phoenix Contact E-Mobility posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie technologii ładowania dla elektromobilności, szczególnie w opracowywaniu komponentów i rozwiązań zarówno dla infrastruktury ładowania, jak i interfejsu ładowania pojazdu. Przedsiębiorstwo planuje rozpocząć współpracę za znajdującymi się w regionie jednostkami naukowo-badawczymi, a także uczelniami w zakresie prowadzenia w nowo powstałym zakładzie praktyk i staży studenckich.
 
Źródło: www.evertiq.pl