Oto liderzy rankingu modeli w Rosji. Kia Rio już w TOP3

W marcu zanotowano pierwszy od szeregu miesięcy spadek wolumenu sprzedaży nowych samochodów osobowych w Rosji, na poziomie 4%. Liderem rankingu modeli pozostaje Łada Granta, która na liście wyprzedza kolejno dwa modele marek z Korei Południowej.
W marcu bieżącego roku Łada Granta utrzymała pozycję lidera rynku nowych samochodów na rynku rosyjskim, notując wynik na poziomie prawie 14 400 egzemplarzy (+55%). Dzięki takiemu rezultatowi Granta zapewniła sobie udział rynkowy na poziomie około 5,9%.

Żaden z innych modeli oferowanych na rynku rosyjskim nie przekroczył w marcu pułapu 10 000 sprzedanych egzemplarzy. Najbliższy takiego rezultatu był Hyundai Solaris (9 600 sztuk), który w porównaniu z analogicznym miesiącem rok wcześniej zanotował spadek o 9%.

Miejsce trzecie w rankingu przypadło natomiast prezentowanej na zdjęciu Kii Rio, której wolumen wyniósł 8 270 egzemplarzy (+16%). W ten sposób w zestawieniu TOP-3 rynku rosyjskiego za marzec znalazł się tylko jeden samochód rodzimej marki oraz aż dwa produkty marek wywodzących się z Korei Południowej.

Na pozycji czwartej i piątej w marcowym rankingu również daremno szukać którego z modeli Łady. Prawie 7 440 klientów zdobył na rynku rosyjskim Ford Focus (-7%), natomiast pozycję piątą zapewnił sobie najwyżej sklasyfikowany reprezentant segmentu SUV, czyli Renault Duster (7 000 sztuk; +277%).

W całym pierwszy kwartale liderem motorynku w Rosji jest Łada Granta (37 170 sztuk; +120%), za którą plasują się kolejno Hyundai Solaris (25 390 sztuk; -6%) oraz Kia Rio (19 780 sztuk; +8%).

Źródła
Na podstawie danych AEB
IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997