Opel Mokka otrzymuje maksymalną ocenę Euro NCAP

Niezależna organizacja Euro NCAP przyznała kompaktowemu SUV-owi Mokka pięć gwiazdek. To kolejne auto wyprodukowane przez Opla otrzymało od Euro NCAP najwyższą ocenę.
Tym samym Mokka dołącza do Ampery, Astry, Corsy, Insignii, Merivy oraz Zafiry, które również uzyskały maksymalny wynik pięciu gwiazdek w programie Euro NCAP.

„Od wielu lat Opel stara się zapewnić klientom najwyższe możliwe standardy ochrony, a Mokka w imponujący sposób umacnia naszą pozycję lidera w dziedzinie technologii bezpieczeństwa. Jak zawsze, Opel udostępnia najbardziej zaawansowane rozwiązania technologiczne szerszej grupie klientów. Jesteśmy z tego niezwykle dumni – podkreśla Michael F. Ableson, wiceprezes Opla ds. inżynierii.

Ogółem Opel Mokka uzyskał imponujące wyniki we wszystkich kategoriach bezpieczeństwa testowanych przez Euro NCAP. Nowy miejski SUV otrzymał maksymalną liczbę punktów w kategorii Safety Assist, dzięki czemu znalazł się w nielicznym gronie samochodów z rynku europejskiego mogących poszczycić się takim rezultatem.

Pozytywne oceny Euro NCAP uzyskały: układ elektronicznej kontroli stabilności ESP Plus, a także funkcje przypominania o zapięciu pasów bezpieczeństwa i rozpoznawania ograniczeń prędkości.

Wszystkie te elementy stanowią standardowe wyposażenie pojazdu.

W kategorii związanej z bezpieczeństwem dorosłych Mokka uzyskała wynik na poziomie 96%. Do tak dobrego wyniku przyczyniły się kurtyny powietrzne, przednia oraz boczne, chroniące głowę i korpus, jak również podwójne napinacze pasów bezpieczeństwa z ogranicznikami obciążenia. Regulowane zagłówki na przednich siedzeniach zapewniają ochronę przed urazem kręgosłupa szyjnego w przypadku zderzenia z tyłem innego pojazdu.

W Oplu zastosowano także odłączane pedały (układ zwalniania pedałów) zapewniające ochronę niższych partii nóg w przypadku kolizji z przodu.

W kategorii bezpieczeństwa dzieci specjaliści Euro NCAP stwierdzili: „Na podstawie odczytów z manekina imitującego trzyletnie dziecko Mokka uzyskała maksymalną liczbę punktów w testach dynamicznych”. Tak dobry rezultat w tej kategorii to efekt zastosowania fotelików bezpieczeństwa Opla wyposażonych w standardzie w tylny system montażu Isofix i łączniki do dodatkowego górnego pasa mocującego.

W kategorii bezpieczeństwa pieszych zderzak Opla otrzymał najwyższe noty. Specjaliści Euro NCAP podkreślili, że: „dobrze chroni on nogi pieszych”.

Jeśli chodzi o kwestie aktywnej ochrony wykraczające poza wymogi Euro NCAP Mokka wyposażona jest w wiele zabezpieczeń. W tym miejskim SUV-ie zastosowano liczne innowacyjne rozwiązania pomagające kierowcy uniknąć kolizji takie jak przednia kamera Opel Eye drugiej generacji z ostrzeżeniem o zderzeniu, wskaźnik odległości do pojazdu poprzedzającego, ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu i rozpoznawanie znaków drogowych.

Standardy bezpieczeństwa Opla Mokka podnoszą także tylna kamera i układ adaptacyjnych reflektorów (AFL+).

Od chwili wprowadzenia na rynek w czerwcu Opel Mokka otrzymał wiele pozytywnych opinii ze strony mediów i od klientów. Odzwierciedla to ponad 50 000 zamówień złożonych od momentu uruchomienia sprzedaży.
Źródła, Opel
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997