Opel już wkrótce otworzy listy zamówień modelu Adam

Już wkrótce, dokładniej 27 września, równo z premierą modelu na Salonie Samochodowym w Paryżu, Opel oraz brytyjski oddział Vauxhall otworzą listy zamówień na nowy model – Opel Adam. Czy czeka nas coś ciekawego?

Owszem, model jest dość ciekawy choć wzbudza skrajne emocje – jednym się podoba, inni piętnują nazwę i podobieństwo do konkurencji. Tak czy siak auto zadebiutuje już na Salonie Samochodowym w Paryżu i tego samego dnia trafi do sprzedaży. Co prawda nikt nie wyjedzie tym autem z salonu równo z premierą, ale lista zamówień wystartuje 27 września.

Co ciekawe, wraz z otwarciem zamówień, Opel zaprezentuje nowy internetowy system konfiguracji i zamówień modelu Adam. System wystartuje na kilku rynkach w Europie – na razie nie wiadomo, czy będzie dostępny w Polsce – poczekamy, zobaczymy.

Oczywiście Opel Adam będzie obecny na Salonie Samochodowym w Paryżu i prawdopodobnie będzie główną atrakcją na stoisku Opla. Zapewne niemiecki producent zaprezentuje wszystkie możliwe odmiany modelu, czyli JAM, GLAM oraz SLAM.

Zapewne będziemy również świadkami prezentacji systemu MyMedia w modelu Opel Adam – to nowoczesny system infomedialny z możliwością podłączenia smartfona z systemem Android lub Apple iOS. Trzeba przyznać, że producenci coraz chętniej wyciągają rękę po nowoczesne technologie i gadżety.

Przypomnijmy, że Opel Adam mierzy 3,7 m długości, więc mieści się w kanonach małego autka miejskiego. Na starcie pod maskę trafi jeden z trzech silników, a konkretniej dwóch (jeden w dwóch wersjach mocy): będzie to 1,2-litrowy silnik o mocy 70 KM oraz 1,4-litrowa jednostka w wariantach o mocy 87 oraz 100 KM.

Napęd przekazywany będzie na przednią oś za pomocą 5-biegowej skrzyni manualnej. W opcji znajdzie się również system Start/Stop. Jak donosi serwis Carscoop, pierwsze dostawy Opla Adama rozpoczną się już w styczniu 2013 roku.

Money.pl, AutoCentrum.pl


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997