Ok. 300 osób – m.in. operatorzy linii produkcyjnej, magazynierzy i specjaliści w dziedzinie automatyki – znajdzie zatrudnienie w fabryce firmy NGK Ceramics powstającej w Dąbrowie Górniczej. Zakład ma tam rozpocząć produkcję samochodowych filtrów ceramicznych w przyszłym roku.
Firma NGK Ceramics Polska od kilkunastu lat działa w gliwickiej podstrefie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Nowa fabryka powstaje w dąbrowskiej dzielnicy Tucznawa – w sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefie KSSE i ma zacząć działać w pierwszej połowie 2017 r. Koszt inwestycji to ok. 300 mln zł.
Firma NGK Ceramics będzie tam produkować samochodowe filtry cząstek stałych. W nowej fabryce zamierza zatrudnić ok. 300 osób z Zagłębia Dąbrowskiego i Śląska – podała w poniedziałek agencja zatrudnienia Manpower, która prowadzi rekrutację.
„W związku z nową inwestycją NGK Ceramics w Tucznawie poszukujemy nawet kilkuset kandydatów, głównie do obsługi procesu produkcyjnego” – powiedziała Magdalena Kopczyńska z gliwickiego oddziału Manpower.
„Liczymy na duże zainteresowanie ze strony kandydatów, bo przedstawiana przez nas oferta to szansa na stabilne zatrudnienie i dobre warunki pracy. Wynagrodzenie wzbogacone jest o premie, nagrody półroczne oraz benefit sportowy i prywatną opiekę medyczną” – dodała.
Poszukiwani są operatorzy linii produkcyjnej, magazynierzy, a także specjaliści z obszarów automatyki, informatyki czy kontroli materiałowej. Docelowym miejscem zatrudnienia będzie zakład w Tucznawie. Najpierw jednak każdy nowy pracownik będzie musiał odbyć półroczne szkolenie w gliwickim zakładzie. Spółka zagwarantuje szkolącym się dojazd z wybranych miast Zagłębia.
NGK Ceramics jest pierwszym inwestorem w Regionalnym Parku KSSE w Tucznawie. Inwestor kupił działki w sosnowiecko-dąbrowskiej podstrefie KSSE o powierzchni 14,7 ha.
Zapowiadając realizację inwestycji, firma NGK Ceramics Polska przekazała, że planuje wytwarzać w Dąbrowie Górniczej samochodowe filtry cząstek stałych z węglika krzemu – w eksperymentalnej technologii. Planowany nowy proces produkcji ma się cechować wysokim stopniem automatyzacji i zaawansowania technologicznego wymagającego od przyszłych pracowników wysokich umiejętności technicznych.
Działając od kilkunastu lat w gliwickiej podstrefie KSSE firma zainwestowała tam już ok. 800 mln zł i zatrudnia ponad 3 tys. osób. Produkuje filtry ceramiczne cząstek stałych do silników diesla DPF, wielkorozmiarowe substraty ceramiczne (LSH) stosowane jako wkłady katalityczne w silnikach diesla oraz czujniki tlenków azotu w spalinach.
Firma NGK Ceramics Polska jest częścią japońskiej grupy NGK Insulators, która ma siedzibę w Nagoi i działa w ponad 30 miejscach na całym świecie.
Onet.pl, Źródło: PAP