Niemiecki minister z wizytą u Solarisa

Na trwających targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze oraz targach branży kolejowej InnoTrans w Berlinie firma Solaris zaprezentowała szereg nowości. Jedną z nich był autobus elektryczny, który szczególnie zainteresował niemieckiego Ministra Transportu Petera Ramsauera.
Stolica Niemiec po raz kolejny została gospodarzem jednego z największych wydarzeń sektora transportu szynowego, targów Innotrans. Odbywająca się co dwa lata impreza zgromadziła w tym roku ponad 2 500 wystawców z 49 krajów.

Nie zabrakło wśród nich również firmy Solaris, która prezentowała swoje dwa produkty: tramwaj Tramino, a także budzący szczególne zainteresowanie wśród zwiedzających autobus elektryczny Urbino electric.

Pojazd z Polski został zauważony i doceniony przez niemieckiego federalnego Ministra Transportu Petera Ramsauera, który odwiedził stoisko podpoznańskiego producenta podczas swojej obecności na targach berlińskich.

„Wizyta pana ministra jest dla nas szczególnym wyróżnieniem. Cieszy nas fakt, że pomimo niezwykle napiętego planu znalazł czas, aby odwiedzić nasze stoisko, przyjrzeć się z bliska prezentowanemu na nim autobusowi elektrycznemu, a także podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat przyszłości rozwoju mobilności elektrycznej – mówi Solange Olszewska, prezes zarządu firmy Solaris Bus & Coach.

To właśnie na rynek niemiecki zostanie dostarczony pierwszy autobus elektryczny marki Solaris. Po serii testów i prezentacji Solaris Urbino electric znalazł pierwszego nabywcę, którym jest przewoźnik z miejscowości Brunszwik.

Autobus, który będzie ładowany w sposób indukcyjny, zostanie dostarczony do klienta w roku przyszłym. W Berlinie ogromnym zainteresowaniem cieszył się także tramwaj Tramino.

Warto zauważyć, że Solaris jest pierwszą polską firmą, która już wkrótce dostarczy tramwaje na rynek niemiecki.

Na targach pojazdów użytkowych w Hanowerze polski producent zaprezentował aż cztery nowe modele autobusów. Jednym z nich jest 12-metrowa wersja autobusu elektrycznego, Solaris Urbino 18,75 i niskopodłogowy Urbino w wersji międzymiastowej oraz nowa generacja autobusu międzymiastowego Solaris InterUrbino.
Źródła, Solaris Bus & Coach
IBRM Samar


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997