Nadchodzi koniec ITD?

Ciąg dalszy zawirowań wśród fotoradarów i ITD. Nowy rząd chce zlikwidować inspekcję i całkowicie wcielić ją do policji.

Ostatnio bardzo dużo zmian wokół fotoradarów, mandatów i ITD. Jeszcze w tym roku w całej Polsce zostanie uruchomionych 29 odcinkowych pomiarów prędkości. System miał opóźnienia, a pośpiech przy ich wprowadzeniu trwa. Urządzenia zostały sfinansowane przez Unię Europejską i aby nie stracić funduszy muszą zacząć działać jeszcze w tym roku.

To nie koniec arsenału, jaki będzie wymierzony w piratów drogowych. Na ulicach jeszcze w 2015 roku dodatkowo będzie działało w sumie 400 fotoradarów, 20 rejestratorów przejazdu na czerwonym, a także 29 urządzeń mobilnych. Te ostatnie, na skutek zmian w przepisach zostaną odebrane strażom miejskim i gminnym, a prawo do ich obsługi będzie miała wyłącznie policja.

Od 30 października tego roku ułatwiony został również dostęp do zdjęć z „żółtych skrzynek”. Kierowca nie musi już zabiegać o fotografię, dzięki której będzie mógł wskazać sprawcę wykroczenia, co było utrudnione zwłaszcza w przypadku firm dysponujących dosyć dużą flotąpojazdów. Właściciel samochodu otrzyma zdjęcie już w pierwszej korespondencji.

Wygląda na to, że nasz nowy rząd ma kolejny pomysł na usprawnienie i bardziej skuteczne karanie kierowców i ograniczenie kosztów, jakie są przeznaczane na służby drogowe. Mariusz Błaszczak, nowy szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji zapowiedział, że najlepszym na to sposobem będzie likwidacja ITD. Inspektorzy mają stać się służbami mundurowymi i zostać włączonymi do policji. Z kolei wszystkie urządzania zarezerwowane wyłącznie dla tzw. Krokodyli zostanie oddana w ręce drogówki. Jeśli zmiany wejdą w życie, z naszych ulic znikną zielone pojazdy ITD i zostaną zastąpione radiowozami drogówki.

Onet.pl,


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997