Nowy SUV Bentleya produkowany na Słowacji?

Według wiarygodnych źródeł branżowych, szefowie super-luksusowej marki Bentley rozważają pomysł ulokowania produkcji nowego modelu SUV na Słowacji. Pierwsze egzemplarze spodziewane są w roku 2015 lub 2016.

Na początek parę słów o samym modelu. Otóż ten zupełnie nowy SUV jest ponoć w końcowym etapie prac konstrukcyjnych i w ciągu najbliższych kilku tygodni powinna zapaść decyzja w sprawie skierowania projektu do produkcji.

Tu pojawia się pytanie: gdzie takie auto będzie wytwarzane? Szefowie koncernu biorą podobno pod uwagę dwie możliwości. Pierwsza to uruchomienie produkcji nowego Bentleya w brytyjskiej fabryce Crewe, która tak mocno związana jest w tradycją firmy i jej korzeniami.

Druga ewentualność to wykorzystanie szerokich możliwości, jakie oferuje zakład Grupy Volkswagen zlokalizowany pod Bratysławą. To tam powstają przecież egzemplarze modeli Audi Q7 oraz Volkswagen Touareg, które z nowym Bentleyem mają dzielić pewne kluczowe elementy konstrukcyjne.

Co warto dodać, słowacka fabryka jest również ważnym ogniwem w procesie produkcji luksusowego modelu Porsche Cayenne, który następnie trafia do zakładów w Lipsku do finalnego montażu.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji co do dalszej realizacji projektu nowego modelu SUV szefowie Bentley Motors będą musieli wziąć pod uwagę szereg czynników nie tylko związanych z opłacalnością całego przedsięwzięcia i logistyką. Bardzo duże znaczenie będzie mieć również kwestia samego wizerunku marki w oczach potencjalnych klientów.

IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski