Nowy lider rynku CFM w Polsce

Branża car fleet management przyspiesza. Wyniki PZWLP po III kwartale wskazują, że przedsiębiorcy cenią sobie wynajem długoterminowy aut służbowych. Liczba pojazdów finansowanych i zarządzanych przez firmy członkowskie PZWLP wzrosła w ciągu roku o 10,1%. Liderem rynku jest LeasePlan Fleet Management Polska z flotą przeszło 21 000 pojazdów.
Rynek wynajmu długoterminowego pojazdów rośnie w siłę. Polscy przedsiębiorcy wybierają full service leasing jako najlepszy sposób optymalizacji kosztów związanych z utrzymaniem floty aut służbowych.

„Klienci wybierają usługi kompleksowe nie tylko dlatego, że jest to dla nich wygodne, ale przede wszystkim dlatego, że płyną z tego realne korzyści: oszczędności. Dlatego nasz portfel wieloletnich klientów wciąż rośnie, a wieloma flotami zarządzamy już od dekady – podkreśla Sławomir Wontrucki, prezes LeasePlan Fleet Management Polska.

„Nasza recepta na sukces to wysoka jakość oferowanych usług i zadowoleni klienci. Jak widać, to się sprawdza – dodaje Wontrucki.

LeasePlan Fleet Management (Polska) pozostaje bezkonkurencyjny wśród firm oferujących najbardziej zaawansowaną formę wynajmu długoterminowego i zarządza już 17 677 pojazdami w usłudze FSL.

Park pojazdów LeasPlan po trzecim kwartale bieżącego roku przekroczył liczbę 21 058 aut, co daje firmie pierwszą pozycję w rankingu największych dostawców usług CFM na polskim rynku.

„Wynik, który LeasePlan osiągnął po trzecim kwartale, to efekt wykorzystania potencjału wewnętrznego firmy. Potwierdzeniem tego, że idziemy dobrą drogą, jest fakt, że 75% naszego wzrostu wynika z powiększenia flot naszych dotychczasowych klientów, czyli wzrostu organicznego a nie agresywnej polityki sprzedażowej – mówi Artur Sulewski, dyrektor handlowy, LeasePlan Fleet Management Polska.

„Zaufanie klientów jest dla nas niezwykle cenne i to, że zostają oni z nami na lata, jest dla nas nie tylko powodem do dumy, ale i motorem do dalszego działania”.

„Badania satysfakcji klientów, które regularnie zlecamy, wskazują, że firmy współpracujące z LeasePlan wysoko oceniają jakość naszej obsługi w zakresie kompetencji, rzetelności i dotrzymywania obietnic. Stawiamy na budowanie silnych i długotrwałych relacji z klientom, ale i wewnątrz firmy. To dzięki ogromnemu zaangażowaniu pracowników LeasePlan możemy realizować nawet największe wyzwania biznesowe – podsumowuje Artur Sulewski.

W tegorocznym badaniu „Najlepsi pracodawcy w Polsce” LeasPlan Fleet Management Polska osiągnął wysoki wynik i został laureatem zaszczytnego tytułu dla najlepszego pracodawcy 2013.

Badania prowadzone przez Aon Hewitt w Polsce od 8 lat, a na świecie od ponad 20, oceniają zaangażowanie pracowników, w tym gotowości do podejmowania dodatkowego wysiłku na rzecz firmy, by organizacja osiągnęła sukces. Wysoki wskaźnik zaangażowania pracowników LeasePlan przekłada się na satysfakcję klientów i wyniki biznesowe firmy, dzięki czemu LeasePlan jest numerem jeden na polskim rynku wynajmu długoterminowego floty.
Źródła, LeasePlan
IBRM Samar