NEWS dziennik.pl: Nowa fabryka Volkswagena w Polsce zostanie wybudowana we Wrześni

Nowa fabryka Volkswagena zostanie wybudowana w wielkopolskiej Wrześni – ustalił dziennik.pl. Jak wynika z naszych informacji na jutro zaplanowana jest konferencja podczas której zostanie oficjalnie ogłoszona decyzja o budowie nowej fabryki VW w Polsce.

Jak wynika z naszych informacji na 18 marca zaplanowana jest konferencja podczas której zostanie oficjalnie ogłoszona decyzja o budowie nowej fabryki Volkswagena w Polsce.

W spotkaniu uczestniczyć będzie zarząd spółki Volkswagen Poznań, przedstawiciel koncernu Volkswagen AG, przedstawiciel zarządu marki Volkswagen Samochody Użytkowe oraz wicepremier Janusz Piechociński.

Nieoficjalnie udało się nam ustalić, że niemiecki producent na lokalizację nowego zakładu wybrał wielkopolską Wrześnię.

Fabryka zajmie się produkcją nowej generacji modelu crafter.

Wicepremier Janusz Piechociński w grudniu 2013 roku zapowiadał otwarcie w Polsce nowej fabryki samochodów. Szef resortu gospodarki zapewniał, że pierwsza łopata pod nowy zakład zostanie wbita w ziemię w marcu 2014 roku. Zakład będzie kosztował pół miliarda euro, czyli ponad dwa miliardy złotych i ma zacząć działać za dwa lata.

Nowa fabryka ma produkować do 70 tysięcy pojazdów rocznie.

Inwestycja Volkswagena oznaczałaby powstanie około 3 tysięcy miejsc pracy w samym zakładzie produkcyjnym oraz kilka tysięcy następnych przy wytwarzaniu niezbędnych komponentów.

Źródło: dziennik.pl