Największą zaletą wynajmu jest…

Popularność CFM wśród małych i średnich firm stale rośnie. Już niemal co 5 firma z sektora MŚP korzysta z wynajmu długoterminowego aut – wynika z badania zrealizowanego na zlecenie Carefleet. Dla prawie połowy ankietowanych przewidywalność kosztów stanowi największą korzyść z usługi.

Wynajem długoterminowy to model budowania firmowych flot pojazdów, który cieszy się popularnością wśród dużych podmiotów gospodarczych, a w ostatnich latach jest coraz chętniej wdrażany także w przedsiębiorstwach z sektora MŚP.  Jak pokazują wyniki badania zrealizowanego dla Carefleet S.A. z roku na rok w sektorze MŚP rośnie znajomość usług oferowanych przez branżę Car Fleet Management. Już prawie 80% przedstawicieli mikro, małych i średnich firm wie, czym jest wynajem długoterminowy samochodów. To o 23% więcej niż w 2009 roku. Na popularność usługi wpływa zarówno zmiana w mentalności właścicieli firm, którzy coraz częściej wolą z auta korzystać niż je posiadać, a także liczne korzyści, jakie niesie ze sobą wynajem długoterminowy.

Dla prawie połowy przedstawicieli firm z sektora MŚP przewidywalność kosztów stanowi największą korzyść wynajmu długoterminowego samochodów. Badani przedsiębiorcy zwrócili również uwagę na możliwość relatywnie częstej wymiany aut (36, 8%) oraz korzyści finansowe (27,6%)’ – Wynajem długoterminowy nie tylko gwarantuje przewidywalność opłat, ale również umożliwia redukcję kosztów, które trzeba ponosić w przypadku zakupu pojazdów na własność. Czynsz za wynajem długoterminowy samochodu jest niezmienny i oprócz finansowania auta, pokrywa m.in. koszt serwisu mechanicznego, sezonową wymianę opon oraz ubezpieczenia – mówi Jarosław Pleskot, Dyrektor Finansowy w Carefleet S.A.

Usługa wynajmu długoterminowego cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. Osiągnięta w 2015 roku dynamika wzrostu łącznej liczby aut w usługach CFM na poziomie 16,6% jest najwyższą odnotowaną przez Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów. Oznacza to, że co piąty nowy samochód osobowy kupiony przez firmy w polskich salonach w 2015r. znajdował się w usługach wynajmu długoterminowego.

Carefleet S.A.  specjalizuje się w długoterminowym wynajmie floty pojazdów (Car Fleet Management). Spółka powstała w 2004 roku, poprzez wydzielenie istniejącego w Europejskim Funduszu Leasingowym Departamentu Car Fleet Management. Obecnie w Polsce zarządza flotą ponad 13 tys. pojazdów. Posiada oddziały w pięciu miastach (Wrocław, Warszawa, Poznań, Katowice, Gdańsk). Carefleet należy do Grupy Crédit Agricole, obecnej w 59 krajach świata. W skład polskiej części grupy wchodzą również Grupa Europejskiego Funduszu Leasingowego, Crédit Agricole Bank Polska (dawny LUKAS Bank), TFI Amundi i Crédit Agricole Ubezpieczenia.

Źródła
  • Carefleet
IBRM Samar

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997