Jak pomagają pracownicy GEFCO Polska?

GEFCO Polska podsumowuje działania zrealizowane w 2018 r. w ramach wolontariatu pracowniczego. W tym okresie zespół firmy zorganizował 27 akcji charytatywnych i wsparł ponad 10 fundacji, inicjatyw i osób prywatnych. Najważniejszym celem GEFCO Polska w tym obszarze było świadome i aktywne zaangażowanie pracowników oraz realizacja postulatu Partners, Unlimited, który podkreśla budowanie partnerskich relacji całej grupy z otoczeniem.

Aktualnie wolontariat pracowniczy GEFCO Polska aktywnie angażuje ponad 100 osób, co stanowi aż 20% całego zespołu firmy. Dzięki zaangażowaniu tak dużej grupy w minionym roku udało się zorganizować 27 akcji charytatywnych, a wsparcie ze strony spółki i jej pracowników otrzymało ponad 10 fundacji, inicjatyw i osób prywatnych. Organizacje, którym udzielana jest pomoc, zostały wybrane w głosowaniu przez samych pracowników.

Na początku 2018 r. firma GEFCO Polska zdecydowała, że działalność charytatywna prowadzona w ramach wolontariatu pracowniczego otrzyma określone ramy. Każda organizowana akcja jest koordynowana przez wskazaną osobę, a nad całością czuwa wyłoniona reprezentacja pracownicza z całej Polski. Fundacje i inicjatywy, którym udzielane jest wsparcie, wybrali pracownicy w głosowaniu. Spośród zgłoszonych propozycji największe poparcie zyskały:

  • Fundacja Gajusz z Łodzi pomagająca dzieciom przewlekle i nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom
  • Fundacja Siepomaga prowadząca platformę zbiórek charytatywnych
  • Akcja Spełnij Jedno Marzenie, której celem jest realizacja bożonarodzeniowych życzeń najmłodszych
  • Fundacja Azylu pod Psim Aniołem prowadząca schronisko dla zwierząt
  • schronisko dla bezdomnych zwierząt w Sosnowcu

– Zaangażowanie GEFCO Polska w działalność charytatywną to ważny element kultury naszej firmy. Ogromnie cieszy fakt, że wszystkie zorganizowane akcje opierają się na wolontariacie pracowniczym. Osoby z naszego zespołu albo koordynują poszczególne działania, albo osobiście biorą w nich udział, na przykład odwiedzając w okresie świątecznym 40 rodzin będących pod opieką Fundacji Gajusz. Takie zachowania chcemy promować i wspierać, gdyż służą one społecznościom lokalnym oraz są w zgodzie z wrażliwością naszych pracowników – powiedział Rafał Krajewski, Dyrektor Generalny GEFCO Polska.

Przez cały rok pracownicy zorganizowali 27 akcji charytatywnych wspierających zarówno wcześniej wytypowane organizacje, jak i inicjatywy dodatkowe. Zespół firmy angażował się również w oddawanie rzadkiej grupy krwi, kampanie informacyjne dla dawców szpiku, świąteczne wizyty z prezentami u rodzin potrzebujących czy charytatywne imprezy sportowe. Ważnym założeniem wolontariatu GEFCO Polska jest angażowanie pracowników w tego typu działania oraz budowanie więzi z wytypowanymi do współpracy fundacjami.

Wolontariat pracowniczy GEFCO Polska w liczbach:

  • ponad 100 zaangażowanych pracowników
  • 27 zorganizowanych akcji charytatywnych
  • ponad 10 fundacji, inicjatyw i osób prywatnych, które otrzymały pomoc

Wolontariat pracowniczy prowadzony w polskim oddziale firmy wpisuje się w politykę CSR całej Grupy GEFCO. Pod koniec lutego spółka poinformowała o utworzeniu specjalnego funduszu charytatywnego o nazwie GEFCARES. Jego celem jest wspieranie różnorodnych fundacji, m.in. poprzez finansowanie projektów, mobilizację wolontariuszy do pomocy w realizacji misji organizacji lub zapewnienie wsparcia logistycznego. Fundusz powstał dzięki staraniom pracowników i partnerów Grupy GEFCO. Jego uruchomienie jest realizacją obowiązującej w spółce kultury Infinite Proximity, która promuje budowanie partnerskich relacji z otoczeniem.

Więcej informacji o GEFCO znajdziesz na stronie https://pl.gefco.net/pl/newsroom/newsy.

Polub profil GEFCO Polska na Facebooku i bądź na bieżąco: https://www.facebook.com/GEFCOPolska/  

O GEFCO Polska

GEFCO Polska jest częścią Grupy GEFCO. Siedziba główna GEFCO Polska mieści się w Warszawie, zaś oddziały firmy zlokalizowane są w województwach: wielkopolskim (Plewiska), śląskim (Psary, Bieruń, Gliwice), dolnośląskim (Kąty Wrocławskie), mazowieckim (Grodzisk Mazowiecki, Natolin, Łajski) oraz w Łodzi i Rzeszowie. Rynkami docelowymi, na których GEFCO Polska koncentruje swoją działalność, są  głównie branże: motoryzacyjna (producenci samochodów, części i komponentów), elektroniczna, budowlana, kosmetyczna, FMCG oraz inne branże sektora przemysłowego.

www.gefco.pl

O Grupie GEFCO

Grupa GEFCO jest europejskim liderem logistyki dla branży motoryzacyjnej i jednym z dziesięciu największych na świecie partnerów w zakresie rozwiązań multimodalnych w łańcuchu dostaw. W oparciu o 70-letnie doświadczenie oraz zespół 11 000 pracowników, GEFCO projektuje inteligentne i elastyczne rozwiązania łańcucha dostaw w różnych sektorach przemysłu. Grupa działa w 47 krajach, posiada ponad 300 placówek oraz sieć partnerów o globalnym zasięgu. W 2017 r. obroty Grupy GEFCO wyniosły 4,4 mld euro.

www.gefco.net