Andrzej Krzemiński znowu na czele ZPL

Prezes Raiffeisen Leasing po czteroletniej przerwie, po raz drugi został wybrany przewodniczącym Komitetu Wykonawczego Związku Polskiego Leasingu. Zastąpił na tym stanowisku Wojciecha Rybaka, byłego prezesa Millennium Leasing.

Andrzej Krzemiński ze Związkiem Polskiego Leasingu, związany jest od dziewięciu lat. W latach 2007-2012 należał do Komitetu Wykonawczego, z czego ostatnie cztery lata pełnił funkcję przewodniczącego.  W 2014 r. ponownie dołączył do władz ZPL, początkowo sprawując funkcję wiceprzewodniczącego, a 23 czerwca tego roku. po raz drugi stanął na czele ZPL, organizacji reprezentującej interesy polskiej branży leasingowej.Dotychczasowy przewodniczący Wojciech Rybak złożył rezygnację z funkcji przewodniczącego Komitetu Wykonawczego ZPL, co poprzedziła jego rezygnacja z funkcji prezesa Millennium Leasing.

Związek Polskiego Leasingu (ZPL) to organizacja reprezentująca polski sektor przedsiębiorstw leasingowych, która zrzesza 29 firm leasingowych oraz Polski Związek Wynajmu i Leasingu Pojazdów.ZPL jest członkiem Leaseurope – organizacji zrzeszającej 45 związków z 33 krajów Europy. ZPL uczestniczy w pracach grup i zespołów roboczych przygotowujących i opiniujących projekty regulacji prawnych dotyczących branży leasingowej. Przedstawiciele ZPL utrzymują bieżące kontakty z przedstawicielami administracji publicznej i parlamentarzystami.

Oprac. PJ

Źródła
  • ZPL
IBRM Samar

Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997