Najczęściej rejestrowane samochody w Polsce TOP50

Oto dostępny za darmo ranking 50 najpopularniejszych modeli osobowych na polskim rynku za kwiecień oraz narastająco od stycznia bieżącego roku. W obu statystykach zdecydowanym liderem jest Skoda Fabia.
W kwietniu bieżącego roku najpopularniejszym modelem na rynku nowych aut osobowych w Polsce została ponownie Skoda Fabia, która dzięki 1 000 zarejestrowanych egzemplarzy wróciła na pozycję lidera zajmowaną w styczniu bieżącego roku.

Przypomnijmy, że w marcu bieżącego roku walka o prymat między czołowymi modelami miesięcznego zestawienia była wyjątkowo zacięta: przewaga lidera, którym została Toyota Auris, nad drugim w kolejności konkurentem (Ford Focus) wyniosła zaledwie 1 egzemplarz, natomiast na pozycji trzeciej uplasowały się ex-aequo dwa samochody: Toyota Yaris i Volkswagen Golf (po 771 sztuk).

Tym razem przewaga Skody Fabii jako lidera rankingu za kwiecień jest większa. Drugi w zestawieniu gracz, a mianowicie Skoda Octavia, uzyskała wynik na poziomie 816 sztuk, natomiast miejsce trzecie należy do Renault Clio (737 sztuk).

Na pozycji czwartej plasuje się teraz Toyota Auris (702 sztuk), która jeszcze miesiąc wcześniej była pierwsza, za to Skoda Fabia zajmowała w marcu miejsce szóste z wynikiem 741 egzemplarzy.

A propos Renault Clio. Jeszcze w marcu ten samochód francuskiej marki zajmował w zestawieniu miesięcznym miejsce dwunaste, a teraz awansował do zestawienia TOP3.

Fabia jest też liderem zestawienia czołowych modeli polskiego rynku od stycznia bieżącego roku. Uzyskany wynik 4 122 egzemplarzy to zdecydowanie więcej niż druga na liście Skoda Octavia (3 540 sztuk) oraz Opel Astra, który aktualnie jest trzeci z wolumenem 2 851 egzemplarzy. Dodajmy, że w samym kwietniu Astra uplasowała się na pozycji szóstej, awansując o jedno oczko w porównaniu z miesięcznymi wynikami za marzec.

Wspomniana wcześniej Toyota Auris, której gama w drugiej połowie roku poszerzy się o wersję kombi, zajmuje narastająco od stycznia pozycję ósmą (2 317 sztuk), awansując z miejsca dziesiątego narastająco w okresie styczeń-marzec 2013.

Te i inne aktualne dane dotyczące wyników polskiego rynku samochodowego znaleźć można w dostępnej za darmo sekcji MOTOTRENDY na stronie samar.pl (PATRZ TUTAJ). Statystyki aktualizowane są cyklicznie i na bieżąco.

IBRM Samar, Autor Rafał Żaglewski