PAIiIZ: Nowe zezwolenie strefowe dla Sanden Manufacturing Poland

Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna (LSSE) wydała spółce Sanden Manufacturing Poland trzecie zezwolenie na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie podstrefy w Polkowicach. W ramach zezwolenia firma poniesie nakłady inwestycyjne w wysokości co najmniej 95 milionów PLN oraz zwiększy zatrudnienie o co najmniej 100 nowych pracowników.
Sanden Manufacturing Poland funkcjonuje na terenie LSSE od 2004 r. prowadząc działalność gospodarczą polegającą na produkcji kompresorów do klimatyzacji dla branży motoryzacyjnej. Do tej pory firma zainwestowała ponad 410 mln PLN i zatrudnia ponad 500 osób.

Polkowice wybrane zostały ze względu na dogodne położenie geograficzne względem Czech i Niemiec, dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną oraz infrastrukturę przemysłową. Jednakże na wysoką ocenę inwestycji największy wpływ mają wysoko wykwalifikowani polscy pracownicy, którzy swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem w dużej mierze przyczyniają się do pozytywnego wizerunku firmy w oczach zarówno jej klientów, jak i japońskich właścicieli. (LSSE)