Jeep® Avenger: 100-tysięczny egzemplarz opuścił linię produkcyjną zakładu Stellantis w Tychach

Jeep® z dumą informuje o znaczącym osiągnięciu w produkcji modelu Avenger – z linii montażowej zakładu w Tychach zjechał jego 100-tysięczny egzemplarz. Tym wyjątkowym pojazdem jest model z napędem e-Hybrid, potwierdzający zaangażowanie marki Jeep w innowacje i zrównoważony rozwój.

Wyróżniony tytułem Europejskiego Samochodu Roku 2023, Jeep Avenger osiągnął niezwykłe uznanie
i popularność. Wyznaczając nowe standardy w segmencie B-SUV, Avenger łączy zaawansowaną technologię z kultowym designem marki Jeep, oferując niezrównane wrażenia z jazdy.

Tomasz Gębka – dyrektor fabryki w Tychach skomentował: „Jesteśmy częścią zespołu Stellantis, który połączył siły, aby stworzyć i produkować Jeepa Avengera – znakomity samochód zapewniający swoim pasażerom przyjemność z jazdy. Z satysfakcją obserwujemy sukcesy jakie osiąga, zdobywając liczne nagrody: tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2023, Najlepszego Rodzinnego SUV-a 2023 roku i Autobest Best Buy, wymieniając tylko niektóre wyróżnienia, jakimi doceniono ten nieprzeciętny model. To powody do dumy, ale też wysoko postawiona poprzeczka w zakresie szeroko rozumianej jakości. W osiągnięciu jej najwyższego poziomu nieocenione jest nasze bogate doświadczenie produkcyjne, które daje nam pewność, że każdy Avenger, który opuszcza tyską fabrykę spełnia oczekiwania naszych klientów, których liczba w całej Europie przekroczyła już 100 000”.

Jeep Avenger nieustannie na nowo wyznacza standardy w niezwykle konkurencyjnym segmencie B-SUV. Wraz z wprowadzeniem jego nowej wersji e-Hybrid i nadchodzącą premierą modelu 4xe, Jeep podkreśla centralne znaczenie klienta i zgodnie z filozofią „wolności wyboru” oferuje szeroką gamę silników, skrzyń biegów, a wkrótce także możliwość napędu na cztery koła.

Zgodnie z tą filozofią Jeep wprowadził nowego Avengera e-Hybrid, zaprojektowanego z myślą o umożliwieniu klientom płynnego przejścia na napęd w 100% elektryczny. Wyposażony w zaawansowaną technologię 48V Hybrid, Avenger e-Hybrid zapewnia niemal takie same doświadczenia, jak w przypadku pełnej hybrydy.

Układ napędowy obejmuje silnik spalinowy o mocy 100 KM połączony z silnikiem elektrycznym o mocy 21 kW, który jest zintegrowany z dwusprzęgłową 6-biegową automatyczną skrzynią biegów i 48-woltowym rozrusznikiem paskowym, co umożliwia płynne przejście na napęd elektryczny i tym samym dalszą redukcję emisji CO2.

Klienci w Polsce mogą obecnie zamawiać model Avenger Freedom Edition z pakietami korzyści w cenie standardowego pojazdu. Bazując na wersji Altitude, jest on wyposażony w pakiet zaawansowanych aktywnych systemów wspomagania kierowcy ADAS, zawarty w cenie auta wynoszącej od 113 400 zł. Z kolei edycja specjalna Avenger Freedom Edition bazująca na wersji Summit jest wyposażona w pakiet INFOTAINMENT. Ta wersja kosztuje od 126 700 zł[1].

Jeep Avenger cieszy się niezwykłą popularnością i uznaniem, a jego sukces na rynkach europejskich potwierdza  100 000 zamówień złożonych przez klientów. Teraz Jeep Avenger rusza na podbój rynków poza Europą – Australii, Japonii, Korei Południowej, Izraela, Turcji i Maroka. Ekspansja ta podkreśla nieustanne zaangażowanie marki Jeep w oferowanie innowacji i spełnianie oczekiwań kierowców na całym świecie.

Avenger powstaje w fabryce samochodów osobowych Stellantis w Tychach, posiadającej wieloletnie doświadczenie w produkcji zapewniającej najwyższą jakość i niezawodność. Tyski zakład nieustannie rozwija się dzięki inwestycjom, które dostosowują go do zmian i wyzwań branży motoryzacyjnej. Modernizacje technologiczne linii produkcyjnych przystosowujące je do produkcji samochodów nisko- i zeroemisyjnych zapewniły zakładowi ważną rolę w planie strategicznym Stellantis Dare Forward 2030, zakładającym osiągnięcie pełnej neutralności węglowej do 2038 roku. Wkład tyskiej fabryki w realizację tej ambitnej strategii zakłada nie tylko produkcję samochodów w pełni elektrycznych i hybrydowych, ale także realizację znaczących inwestycji, mających na celu zmniejszenie zużycia energii i ograniczenie emisji CO2. Docelowo umożliwi to kompletną transformację energetyczną zakładu, w kierunku zapewnienia jego pełnej niezależności w produkcji w całości „zielonego” ciepła na potrzeby procesów produkcyjnych.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

Źródło: Stellantis