Japończycy zadomowią się w Bieszczadach

Polskę zalewa fala projektów z Kraju Kwitnącej Wiśni. Najnowszy to TRI w Zagórzu – informuje „Puls Biznesu”.
TRI (Poland), japoński producent wyrobów z gumy i tworzyw sztucznych dla przemysłu motoryzacyjnego, zbuduje w Zagórzu fabrykę za 10,8 mln EUR (44,1 mln zł).

Produkcję elementów zawieszenia silnika, nadwozia, poliuretanowych osłon i pokryw silnika oraz skrzyni biegów rozpocznie w sierpniu przyszłego roku, a do 2015 r. zatrudni 200 pracowników.

„TRI zapowiada, że będzie zatrudniać kobiety, a o pracę dla nich jest na naszych terenach trudno. W powiecie sanockim bezrobocie sięga 15 proc.” – mówi Ernest Nowak, burmistrz miasta i gminy Zagórz.

TRI (Poland) to kolejna w ostatnich miesiącach japońska inwestycja i dowód, że trzęsienie ziemi i tsunami z marca 2011 r. absolutnie nie zniechęciły przedsiębiorców z Kraju Kwitnącej Wiśni do projektów nad Wisłą.

„W Polsce funkcjonuje prawie 300 japońskich firm, które zatrudniają 40 tys. osób. Wiele z nich reinwestuje. Japonia jest drugim, po USA, największym zagranicznym inwestorem w Polsce” – komentuje Yoshizane Ishii, pierwszy sekretarz ambasady Japonii w Polsce.

wnp.pl, AUTOR:  PAP


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997