Volkswagen będzie produkował Golfa w Meksyku?

Volkswagen rozważa wykorzystanie fabryki w Puebla w Meksyku do produkcji nowego Golfa, zapowiedział prezes firmy Martin Winterkorn. Firma podejmie decyzję w tej sprawie w ciągu kilku tygodni.
Siódma generacja Golfa, z którą firma wiąże duże nadzieje, ma wejść do sprzedaży na rynku amerykańskim w 2014 r. Teraz VW produkuje swój najpopularniejszy model w niemieckich fabrykach w Wolfsburgu i Zwickau.

Już od dłuższego czasu spekuluje się o ewentualnej lokalizacji produkcji Golfa w strefie dolarowej. Obserwatorzy największe szanse dawali fabryce VW w Chattanooga (Tennessee/ USA). Obecnie jest tam wytwarzany sedan Passat, zaprojektowany specjalnie dla rynku amerykańskiego.

– Zakład Chattanooga na razie wyczerpał swój potencjał, powiedział , powiedział M.Winterkorn dziennikarzom niemieckiej Automobilwoche, sygnalizując ewentualne rozwijanie tam w przyszłości projektu SUV’a, przestronniejszego niż Tiguan.

Produkcja Golfa VII w meksykańskim Puebla miałaby rozpocząć sie pod koniec 2014 lub na początku 2015 r., pisze Automobilwoche.

Modele Golf, Passat i Jetta mają być, wg Winterkorna, filarami strategii VW na rzecz wzrostu marki w USA. We wrześniu sprzedaż marki w tym kraju wzrosła o 37% do 323 089 szt.

VW jest również zdecydowany wytwarzać nowego Golfa w Chinach – jednym z najważniejszych dla marki rynków w skali globalnej. Firma planuje rozpocząć masową produkcję w zakładzie w Foshan pod koniec roku 2013.

AUTOR:  AUTOMOTIVE NEWS, WNP.PL (AG)


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997