Jaguar wprowadza napęd All-Wheel Drive

Nowy napęd All-Wheel Drive (AWD) to wynik wieloletniego doświadczenia w tworzeniu napędów Jaguar Land Rover. 18 miesięcy testów w arktycznych warunkach, zaowocowało stworzeniem wersji XF i XJ z napędem na obie osie.
Podczas jazdy po suchej nawierzchni, większość momentu obrotowego przekazywana jest na tylną oś. Brak negatywnego wpływu przekazywania większej ilości momentu obrotowego na koła skrętne oraz układ kierowniczy ma dawać poczucie lekkości i zwinności w trakcie dynamicznej jazdy. Wyjątkiem jest moment ruszania, kiedy napęd zawsze jest przekazywany na obie osie. System Jaguar Drive Control w trybie zimowym daje margines bezpieczeństwa, przekazując więcej momentu obrotowego na przednią oś. Taka charakterystyka rozdziału mocy pozwala zniwelować skutki ewentualnych błędów. zwiększając przyczepność.

System napędu na cztery koła AWD (All-Wheel Drive) w Jaguarach XF i XJ łączony jest z 340-konnym silnikiem benzynowym 3.0 V6 Supercharged. Zgodnie ze specyfikacją roku modelowego 2013 system połączony jest z ośmiobiegową automatyczną skrzynią biegów oraz inteligentnym systemem Start/Stop. Modele XF i XJ są wyposażone w oprogramowanie sterujące systemem zawieszenia – Adaptive Dynamics – które w modelu XJ AWD dostępne jest w standardzie, a w Jaguarze XF AWD jako opcja.

JLR/wnp.pl (AG) 

 


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997