Nowy szef Nissana na "polską" część Europy

Andrey Akifiev obejmie za miesiąc stanowisko dyrektora zarządzającego Nissan Sales Central & Eastern Europe.
Doświadczenia zawodowe Andreya Akifieva związane z Nissanem sięgają roku 1993 kiedy rozpoczął pracę w Marubeni Auto Company. W owym czasie był to dystrybutor samochodów Nissan w Rosji. Po 10 latach pracy w Marubeni, Andrey Akifiev objął stanowisko dyrektora ds. sprzedaży w przedstawicielstwie Nissan Europe w Moskwie by następnie, od 2004 r. przez 7 lat, być szefem sprzedaży w nowej fimie Nissan Motor Rosja. Od kwietnia 2011 r., pracując w europejskiej centrali Nissana we Francji, był odpowiedzialny za niezależne rynki, jako dyrektor generalny.

A. Akifiev jest Rosjaninem, od marca br. będzie pracował w Budapeszcie.

Nissan Sales Central & Eastern Europe powstał w lipcu 2005 z połączenia czterech rynków – Polski, Węgier, Czech i Słowacji – w jedną organizację (Regional Business Unit) z centralą w Budapeszcie.

Philippe Saillard – poprzednik Akifieva – obejmuje stanowisko dyrektora regionu East (Rosja i Ukraina). Nissan osiągnął na tym terenie w ub.r. udział w rynku na poziomie 5,6%, a Rosja jest największym rynkiem dla marki w Europie.

Pod kierownictwem Saillarda, firma kontynuowała wzrost; w 2010 r., Nissan sprzedał 18 700 aut podczas gdy 2 lata później – 22 200. Tym samym udział w rynku wzrósł z 2,75% do 3,49%. W tym czasie także firma nominowała 18. nowych dealerów, by zapewnić dalszy wzrost. Biuro warszawskie zatrudnia ok. 25 osób, a dyrektorem polskiego przedstawicielstwa Nissana jest Paweł Bielecki. W 2012 r. Nissan sprzedał w Polsce 13 377 samochodów osobowych z udziałem w rynku prawie 5%.

źródło: Nissan/wnp.pl (AG)