IVECO, oficjalny partner Alfa Romeo Racing ORLEN, dostarcza pojazdy ciężarowe IVECO S‑WAY na potrzeby logistyczne zespołu

Turyn, 23 kwietnia 2021 r.

IVECO, oficjalny partner Alfa Romeo Racing ORLEN od 2019 r., dostarcza zespołowi pięć samochodów ciężarowych IVECO S‑WAY. Nowe pojazdy częściowo odnowią flotę logistyczną zespołu, która obecnie składa się z 7 ciężarówek IVECO Stralis oraz furgonu Daily.

Nowe samochody ciężarowe IVECO S‑WAY dołączą do floty Alfa Romeo Racing ORLEN, aby zapewnić bezpieczny i wydajny transport sprzętu zespołu na wszystkie wyścigi Grand Prix Europy Formuły 1 w najbliższym sezonie. Sprawdzona jakość pojazdów IVECO oraz ich niezawodność w zróżnicowanych i ekstremalnych warunkach, a także wyjątkowo niskie zużycie paliwa i całkowite koszty posiadania były głównymi czynnikami, którymi zespół Alfa Romeo Racing ORLEN kierował się przy wyborze dostawcy samochodów ciężarowych.

Thomas Hilse, prezes marki IVECO, powiedział: „Jesteśmy dumni z naszego partnerstwa z Alfa Romeo Racing ORLEN oraz z tego, że zespół ponownie zaufał naszym pojazdom, składając zamówienie na nowe samochody ciężarowe IVECO S‑WAY. Podzielamy te same wartości, ambicje i pasje. Dzięki silnemu duchowi zespołowemu dążymy do doskonałości i stale podnosimy sobie poprzeczkę. Pasjonujemy się światem sportu i kierujemy się tym samym celem, którym jest zwycięstwo. IVECO od dawna angażuje się w sport samochodowy jako dostawca pojazdów przewożących samochody Alfa Romeo Racing ORLEN na tory Grand Prix Formuły 1. Z niecierpliwością czekamy na otwarcie sezonu i życzymy sukcesów zespołowi Alfa Romeo Racing ORLEN”.

IVECO

IVECO jest marką należącą do grupy CNH Industrial N.V., będącej międzynarodowym liderem w sektorze dóbr kapitałowych, notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych w Nowym Jorku (NYSE: CNHI) oraz na Mercato Telematico Azionario Giełdy Włoskiej (MI: CNHI). IVECO projektuje, produkuje i wprowadza na rynek szeroką gamę pojazdów, w tym: lekkie, średnie i ciężkie auta użytkowe, pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, a także auta do misji terenowych.

Szeroki asortyment produktów marki obejmuje wszystkie segmenty pojazdów użytkowych. Gamę pojazdów dostawczych reprezentuje IVECO Daily z DMC od 3 do 7,2 tony. IVECO Eurocargo reprezentuje segment pojazdów dystrybucyjnych oraz pod specjalne zastosowania z DMC od 6 do 18 ton. Grupę pojazdów powyżej 18 ton reprezentują: Trakker przeznaczony do zadań budowlanych oraz eksploatacji poza drogami utwardzonymi oraz gama IVECO WAY, w skład której wchodzą IVECO X-WAY dedykowany między innymi do zadań komunalnych i budowlanych na drogach utwardzonych oraz w lekkich warunkach terenowych i S-WAY do zastosowań w transporcie dalekobieżnym.

Pod marką IVECO Astra firma produkuje pojazdy przeznaczone do eksploatacji poza utwardzonymi drogami, wywrotki na podwoziu sztywnym i przegubowym oraz pojazdy specjalistyczne.

IVECO zatrudnia na całym świecie prawie 21 000 pracowników. Firma zarządza zakładami produkcyjnymi w siedmiu krajach w Europie, Azji, Afryce, Oceanii i Ameryce Łacińskiej, gdzie wytwarzane są pojazdy wyposażone w najnowsze i najbardziej zaawansowane technologie. 4200 salonów sprzedaży i stacji obsługi w ponad 160 krajach gwarantuje wsparcie techniczne niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie eksploatowany jest pojazd IVECO.

Więcej informacji o firmie IVECO: www.iveco.com

Więcej informacji o grupie CNH Industrial: www.cnhindustrial.com