Hyundai IONIQ z napędem elektrycznym już w Polsce

Hyundai zaprasza do odwiedzenia swojego stoiska podczas 1. Międzynarodowych Targów Floty Ekologicznej „EkoFlota 2016: innowacje, ekologia, mobilność”, które odbędą się 20.10 w Warszawie.

Zwiedzający będą mieli możliwość zobaczyć po raz pierwszy w Polsce model IONIQ z napędem elektrycznym, którego oficjalna prezentacja targowa odbędzie się o godzinie 13:20.

Hyundai IONIQ to pierwszy na świecie samochód, który może być wyposażony w jeden z trzech, różnych napędów: elektryczny, hybrydowy typu plug-in (z możliwością ładowania z gniazdka elektrycznego) lub klasyczny hybrydowy.

IONIQ z napędem hybrydowym pojawił się w sprzedaży we wrześniu, a w najbliższym czasie ofertę uzupełni prezentowany podczas targów samochód z silnikiem elektrycznym. Ostania wersja modelu – hybryda z możliwością doładowania z gniazdka – trafi do salonów w połowie przyszłego roku.

Model IONIQ Electric napędza elektryczny silnik synchroniczny prądu przemiennego o maksymalnej mocy 119,7 KM i maksymalnym momencie obrotowym 295 Nm.

Na długiej liście zaawansowanych rozwiązań technicznych znajdują się takie systemy, jak: autonomiczny system hamowania awaryjnego (AEB), aktywny asystent utrzymywania pasa ruchu (LKAS), system ostrzegania o niezamierzonym opuszczeniu pasa ruchu (LDWS) oraz system wykrywania martwego pola (BSD) z ostrzeganiem przed pojazdami nadjeżdżającymi z tyłu (RCTA). Interfejsy Po podłączeniu smartfonu, interfejsy Apple CarPlay i Android Auto umożliwiają użytkownikom sterowanie muzyką, funkcjami telefonu i nawigacją na wyświetlaczu samochodu.

Źródło: www.interia.pl