Volkswagen partnerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Pierwszy dzień współpracy Volkswagena i Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” rozpoczął się od ustanowienia Rekordu Guinnessa w resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Do bicia rekordu zgłosiło się 85 030 osób, które jednocześnie w wielu miejscach w kraju uczestniczyły w największej na świecie lekcji resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Wszystko wskazuje na to, że dotychczasowy rekord, wynoszący 11 840 osób i należący do Klinik für Anästhesiologie, operative Intensivmedizin und Schmerztherapie Münster (Niemcy) został pobity. Centralnym miejscem bicia Rekordu Guinnessa był plac przy Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Pozostali uczestnicy wzięli udział w ustanowieniu rekordu w 868 miejscach na terenie Polski. Prowadzącym próbę bicia Rekordu Guinnessa był Prezes Zarządu WOŚP – Jurek Owsiak.

Do tej pory Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy bezpłatnie przekazała szkołom ponad 65.000 fantomów do nauki resuscytacji oraz podręczniki (ponad 2,5 mln szt.) i filmy, a także wiele innych materiałów dydaktycznych. Oprócz tego zrealizowano szkolenia dla nauczycieli, aby przygotować ich do prowadzenia zajęć z dziećmi. Do Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować” szkoły przystąpiły dobrowolnie. Za sprawą tej inicjatywy już ponad 2,5 miliona dzieci poznało zasady udzielania pierwszej pomocy, a nauka resuscytacji krążeniowo-oddechowej stała się powszechna, bezpłatna i dostępna dla wszystkich dzieci.

Dzięki aktywnemu udziałowi w wydarzeniu, którym było bicie Rekordu Guinnessa oraz przez włączenie się w Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować”, Volkswagen chce zwrócić uwagę kierowców na olbrzymie znaczenie jakie ma umiejętność udzielania pierwszej pomocy. „W przypadku nagłego zatrzymania krążenia, kiedy serce przestało pracować, bądź też pracuje nieprawidłowo, liczy się każda upływająca minuta. Właściwie udzielona pierwsza pomoc może uratować życie, dlatego chcemy, aby jak najwięcej ludzi wiedziało w jaki sposób poprawnie to zrobić. W biciu rekordu wzięli udział zarówno pracownicy stacji dealerskich Volkswagena, jak i pracownicy Volkswagen Group Polska”. – powiedział Michał Szaniecki, dyrektor Marketingu marki Volkswagen.

Podczas próby bicia Rekordu Guinnessa na placu przy Pałacu Kultury i Nauki zaprezentowano samochody, które Volkswagen użyczył na potrzeby programu „Ratujemy i uczymy ratować” oraz do obsługi wolontariatu WOŚP – Pokojowego Patrolu. W ciągu najbliższych lat Volkswagen wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy będzie prowadził liczne aktywności związane z promocją programu edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować”, tak aby jak najwięcej osób w Polsce potrafiło udzielić pierwszej pomocy. Także w tym celu Volkswagen zorganizuje dużą strefę podczas zbliżającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Źródło: www.mototarget.pl