Całkiem nowa marka trafi do Europy. Słyszałeś o Lynk and Co?

Już 20 października poznamy pierwszy model nowej marki utworzonej przez chiński koncern Geely. Kilka tygodni temu właściciel firmy Volvo powołał do życia nowego producenta – Lynk and Co.

Co ciekawe, nowy brand nie powstał wyłącznie z myślą o lokalnym, chińskim rynku. Marka stworzona została, by wprowadzić Geely na szerokie, międzynarodowe wody.

Pierwsze informacje dotyczące Lynk and Co ogłoszone zostały w Berlinie. Chińczycy potwierdzili, że firma będzie „producentem globalnym”. Początkowo auta trafiać mają na rodzimy rynek. Producent planuje jednak ich eksport do Europy i USA.

Lynk and Co opublikował właśnie filmową zapowiedź swojego pierwszego pojazdu. Wynika z niej, że mamy do czynienia z kompaktowym crossoverem. Auto zbudowane zostało w oparciu o modułową platformę CMA (Compact Modular Architecture), przy opracowaniu której pomagali konstruktorzy Volvo.

Plany dotyczące światowej ekspansji Lynk and Co nie są do końca jasne. Przedstawiciele firmy mówią jedynie o „rewolucji w mobilności”, co sugeruje szerokie otwarcie się na nowoczesne technologie mobilne związane ze światem smartfonów.

Nie jest pewne, czy samochód pozycjonowany będzie wśród aut klasy średniej, czy chodzi raczej o atak na – zdominowany przez Dustera – segment „budżetowych” crossoverów.

Źródło: www.interia.pl