Honda Civic Type R. Nowa generacja szybciej niż się spodziewaliśmy

Niedługo na rynku pojawi się dziesiąta generacja Civica. Tym razem Japończycy nie będą zwlekać i jej sportowa odmiana zadebiutuje chwilę później

Civic Type R pojawił się zaledwie rok temu, ale jego premiera przypadła na końcówkę życia dziewiątej generacji modelu. Honda już szykuje nową generacji popularnego kompaktu i tym razem nie zamierza zwlekać z wypuszczeniem na drogi Type R. Prace nad hot-hatchem są bardzo zaawansowane.

Zaczęliśmy od wizualizacji, która pojawiła się na amerykańskich serwisach. Bardzo prawdopodobne, że nowy Type R będzie wyglądał niemal identycznie. Graficy bazowali bowiem nie na swojej fantazji, a na oficjalnym koncepcie dziesiątej generacji i zdjęciach szpiegowskich prototypów sportowego Civica. Zdjęcia Civica Type R w kamuflażu również znajdziecie w naszej galerii.

Silnik
Pod maską będzie pracował ten sam dwulitrowy, turbodoładowany, czterocylindrowy silnik benzynowy. Tradycyjnie, nowa generacja oznacza zwiększoną moc. Większość przecieków mówi o 340 KM mocy (+30 KM) i  450 Nm maksymalnego momentu obrotowego (+50 Nm). Pierwsza setka? Okolice 5 sekund.

Choć mocą Civic Type R zbliży się do Focusa RS, to nic nie wiadomo o napędzie 4×4. Prawie na pewno Civic pozostanie więc przednionapędówką.

Premiera
Koncept Civica Type R powinien zostać zaprezentowany w Paryżu na przełomie września i października. Rynkowa premiera hot-hatcha planowana jest na wrzesień 2017.

Źródło: moto.pl