Faurecia – nowy zakład produkcyjny w Polsce

Grupa Faurecia zdecydowała o budowie w Polsce kolejnego, dziesiątego już zakładu produkcyjnego.

Będzie on związany z działalnością FIS – Faurecia Interior Systems (Moduły Wewnętrzne). W zakładzie będą powstawały elementy dekoracyjne z aluminium służące do wyposażania wnętrz pojazdów.
Budowa nowego zakładu w systemie greenfield została rozpoczęta w październiku 2012 roku w Legnickiej SSE w pobliżu działającego już od 2002 roku zakładu Grupy Faurecia.

Nowy zakład, którego uruchomienie planowane jest wiosną bieżącego roku umocni wiodącą pozycję Faurecii na strategicznym rynku wyposażenia wnętrz pojazdów samochodowych.
Nowy obiekt będzie obejmował trójzmianowy system produkcyjny z tłocznią, wtryskarnią, szlifiernią i montażownią. Produkcja rozpocznie się od elementów dekoracyjnych dla aut Mercedesa klasy C nowej generacji.
Docelowo zakład o powierzchni 13 600 m2 będzie zatrudniał 570 osób ( w 2016 roku).
Planowane zatrudnienie na rok 2013 wynosi około 200 osób.

Faurecia jest szóstym dostawcą sprzętu motoryzacyjnego na świecie. Posiada cztery główne Grupy Biznesowe: Automotive Seating (Siedzenia Samochodowe), Emissions Control Technologies (Technologie Kontroli Spalin), Interior Systems (Moduły Wewnętrzne)oraz Automotive Exteriors (Moduły Zewnętrzne). W roku 2011 Grupa odnotowała łączną wartość sprzedaży na poziomie 16,2 miliardów EUR. 31 grudnia 2011roku Faurecia zatrudniała 84 200 pracowników w 33 krajach, 270 zakładach i 40 Ośrodkach Badawczo-Rozwojowych. Faurecia jest notowana na paryskiej Giełdzie Papierów Wartościowych NYSE Euronext. Więcej informacji na stronie www.faurecia.com

Faurecia w Polsce osiągnęła w 2011 roku sprzedaż na poziomie 930 milionów EUR.
Faurecia w Polsce jest obecna od 1996 roku i działa w obrębie 5 firm:
1.         Faurecia Automotive Polska S.A. z siedzibą w Grójcu
2.         Faurecia Wałbrzych S.A.
3.         Faurecia Legnica S.A.
4.         Faurecia Gorzów S.A.
5.         Faurecia Grójec R&D Center S.A.

W dziewięciu zlokalizowanych w Polsce fabrykach Faurecii, w jednym Centrum R&D oraz w Środkowoeuropejskim Centrum Finansowo-Księgowym pracuje w sumie ponad 6 300 osób.


Warning: A non-numeric value encountered in /wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 997