FAURECIA I HELLA OGŁASZAJĄ NAZWĘ SIÓDMEGO NAJWIĘKSZEGO NA ŚWIECIE DOSTAWCY CZĘŚCI SAMOCHODOWYCH – FORVIA

Faurecia i HELLA z wielką przyjemnością ogłaszają nazwę nowo połączonej Grupy FORVIA, utworzonej po pomyślnym zakończeniu przejęcia pakietu kontrolnego akcji HELLA przez Faurecię 31 stycznia 2022 r.

Patrząc w przyszłość i nieustannie angażując się w transformację mobilności na drogach, FORVIA to ruch i niezbędna zwinność, jak również zaangażowanie, pewność i działania nowo połączonej Grupy.

FORVIA daje wyjątkowe możliwości do rozwoju i czerpania korzyści ze strategicznych kierunków przekształcających przemysł motoryzacyjny. Jej wizja przyszłości opiera się na czterech filarach: bezpieczeństwie, zrównoważonym rozwoju, zaawansowanych rozwiązaniach i doświadczeniach dostosowanych do potrzeb klienta.

Jesteśmy FORVIA! Nowa nazwa odzwierciedla podstawowe elementy naszych marek Faurecii i HELLI, a także oddaje ich wspólny cel – inspiruje mobilność. Grupa reprezentuje 150 000 utalentowanych osób w ponad 40 krajach zainspirowanych jedną wizją, mówiących jednym głosem i pracujących jako jeden zespół. Jako FORVIA kształtujemy bezpieczną, zrównoważoną, zaawansowaną i dostosowaną do potrzeb mobilność dla dzisiejszych i przyszłych pokoleń. – oświadcza Patrick Koller, Dyrektor Generalny firmy Faurecia.

FORVIA doskonale oddaje ścisłą współpracę Faurecii i HELLI. Nazwa ta ucieleśnia najważniejsze aspekty, które zawsze wyróżniały obie firmy takie jak: dynamizm, wizja, pasja, orientacja na rozwiązania, bliskość z klientem i duch wspólnoty. Jednocześnie FORVIA jest wyraźnym sygnałem nowego startu we wspólną przyszłość. – dodaje Rolf Breidenbach, Dyrektor Generalny firmy HELLA.

Faurecia i HELLA będą nadal działać jako dwie niezależne spółki prawne, ściśle współpracując w celu stworzenia trwałej wartości dla wszystkich zainteresowanych stron. A to wszystko dzięki rozwiązaniom technologicznym i synergiom generowanym w najlepszym interesie dla obu firm.

W ramach FORVIA przedsiębiorstwa zachowają swoje nazwy prawne tj. Faurecia i HELLA. Będą one komunikowały się pod nazwą FORVIA jako nazwą parasolową, a ich produkty będą nadal wprowadzane na rynek i dystrybuowane pod ich obecnymi markami.

***KONIEC***

O FORVIA

FORVIA łączy technologie i silne strony przemysłowe Faurecii i HELLI. Z ponad 300 zakładami przemysłowymi, 77 centrami badawczo-rozwojowymi i 150 000 pracownikami, w tym 35 000 inżynierami w ponad 40 krajach, FORVIA zapewnia unikalne i kompleksowe podejście do teraźniejszych i przyszłych wyzwań motoryzacyjnych. Składająca się z 6 grup biznesowych z 24 liniami produktowymi i silnym portfolio obejmującym ponad 14 000 patentów, FORVIA koncentruje się na osiągnięciu pozycji pożądanego partnera w zakresie innowacji i integracji dla producentów OEM na całym świecie. FORVIA dąży do tego, aby stać się twórcą zmian, zaangażowanym we wprowadzanie transformacji mobilności.