Jeep® Avenger najlepszym Samochodem Miejskim w plebiscycie The Best of Moto 2023

Moto.pl to jeden z czołowych portali motoryzacyjnych w Polsce, należący do grupy Gazeta.pl. Jego redakcja od sześciu lat organizuje plebiscyt „The Best of Moto”, wydarzenie bez precedensu w kraju pod względem formy i skali. Kolegium redakcyjne moto.pl wraz z przedstawicielką Radia Chilli Zet, i czytelnikami wybiera głównego zwycięzcę spośród kilkunastu aut nominowanych do finału, a następnie już sami użytkownicy portalu wskazują wygranych w oryginalnie dobranych kategoriach tematycznych.

W tym roku walka o główny tytuł „The Best of Moto” toczyła się między 14 modelami samochodów całkowicie różnych pod względem segmentu i zastosowania, pozycjonowania czy ceny. W tak ciekawym i konkurencyjnym zestawieniu Jeep Avenger – pierwszy elektryczny model w gamie Jeepa i pierwszy produkowany w Polsce – zajął bardzo wysokie drugie miejsce, po raz kolejny potwierdzając tym samym, że model ten jest jedną z najciekawszych premier tego roku.

Avenger nie miał sobie równych w kategorii „Samochód Miejski”. Zdobywając tytuł The Best of Moto 2023 w kategorii Samochód Miejski, dopisał 12. wyróżnienie do długiej listy nagród, jakimi został obsypany od dnia swojej premiery. Wśród nich znalazł się m.in. najważniejszy w branży tytuł europejskiego Samochodu Roku 2023, przyznany przez 57 dziennikarzy motoryzacyjnych pochodzących z 22 krajów, nagroda dla „Najlepszego rodzinnego SUV-a” uzyskana w plebiscycie „Women’s World Car of the Year”, tytuł „Elektrycznego samochodu roku” według Top Gear, a także liczne wyróżnienia krajowe, w tym zdobyte w Polsce.

Doceniony Jeep Avenger to kompaktowy, miejski SUV pozycjonowany w segmencie B, który zachował legendarną dzielność i styl marki Jeep, wsparte najnowszymi technologiami i rozwiązaniami w zakresie wygody podróży, bezpieczeństwa i łączności ze światem. Jest dostępny w czterech komfortowych wersjach wyposażenia (Avenger, Longitude, Altitude i Summit).

Do dotychczasowych opcji napędowych – a więc bezemisyjnego silnika elektrycznego eMotor 400V o mocy 156 KM, z akumulatorem 54 kWh zapewniającym zasięg do 400 km w cyklu mieszanym WLTP i do 550 km w mieście, i benzynowego 1.2 Turbo o mocy 100 KM, pod koniec listopada dołączy hybrydowy. Avengera e-Hybrid będzie napędzała zaawansowana jednostka 1.2T MHEV zestawiona z automatyczną, 6-biegową przekładnią dwusprzęgłową e-DCS6 ze zintegrowanym silnikiem elektrycznym. Technologia e-Hybrid oferuje dodatkowy moment obrotowy przy niskich prędkościach i redukcję zużycia paliwa o 15%. Podczas jazdy w gęstym miejskim ruchu nowy Avenger e-Hybrid przez ponad 50% czasu jeździ w trybie w 100% elektrycznym. W parze z nowym napędem idzie dodatkowe wyposażenie, takie jak elektrycznie otwierany dach panoramiczny, elektrycznie regulowany fotel kierowcy z funkcją masażu pleców czy luksusowa, skórzana tapicerka.

Obecne na Polskim rynku jest dostępna limitowana wersja Winter Edition1 o bardzo atrakcyjnym stosunku ceny do wartości z pakietem korzyści w wysokości 13 450 zł, wyposażona w silnik benzynowy 1.2 Turbo o mocy 100 KM oraz manualną skrzynię biegów. Została ona wzbogacona o znajdujące się w cenie pojazdu zimowe opony, podgrzewaną przednią szybę w miejscu wycieraczek, podgrzewane fotele kierowcy i pasażera oraz maty podłogowe, zwiększające wygodę korzystania z auta podczas mroźnej zimy.

Niniejsza informacja jest aktualna na dzień publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych modeli, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre modele, elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać tylko w wybranych krajach lub wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

1 Limitowana wersja Winter Edition modelu Jeep® Avenger bazuje na regularnej wersji Altitude z silnikiem benzynowym 1.2 Turbo. Najniższa cena z 30 dni przed obniżką – 118 300 zł. Suma korzyści 13 450 zł brutto wynika z zawartego w cenie pojazdu pakietu Zimowego o wartości 1 950 zł brutto, kompletu 4 opon zimowych o wartości 2 000 zł oraz dodatkowego rabatu 9 500 zł brutto. Rzeczywisty wygląd i cechy pojazdu oraz opcje jego wyposażenia mogą się różnić od prezentowanych w materiale reklamowym. Szczegóły i informacje dotyczące spełniania wymogów ochrony środowiska oraz dostępnych konfiguracji i dodatkowo płatnych opcji dostępne u autoryzowanych dealerów sieci Jeep®.

Źródło: www.media.stellantis.com